Gwiazdor NHL przyłapany na oszustwie. Dostał gigantyczną karę

Evander Kane dopuścił się oszustwa, które wyszło na jaw. Władze NHL nie miały dla niego litości - hokeista San Jose Sharks został zdyskwalifikowany aż na 21 spotkań!

Przepisy NHL mówią jasno, że wszyscy hokeiści muszą być zaszczepieni przeciwko koronawirusowi, jeśli chcą rywalizować w najsłynniejszej hokejowej lidze świata. Nie wszyscy zawodnicy jednak chcą się zdecydować na taki ruch, dlatego niektórzy z nich podjęli próbę ominięcia przepisów. Jednym z nich okazał się Evander Kane.

Zobacz wideo Rewolucja w skokach narciarskich. Znikają z anten TVP

Bardzo długa dyskwalifikacja za złamanie przepisów NHL!

Hokeista San Jose Sharks złamał przepisy i został przyłapany na oszustwie. Kanadyjczyk, który nie chciał się szczepić, przedstawił fałszywe zaświadczenie, według którego był zaszczepiony przeciwko koronawirusowi. Wszystko po to, by móc występować w meczach swojego zespołu, co byłoby niemożliwe, gdyby nie fałszywe zaświadczenie.

Władze ligi NHL nie miały jednak litości dla Kanadyjczyka. Bardzo poważnie podchodzą do wszelkich spraw związanych z pandemią koronawirusa i przestrzeganiem reguł, dlatego Kane został zdyskwalifikowany aż na 21 spotkań swojego zespołu! To oznacza, że do gry wróci dopiero na początku grudnia, znacznie osłabiając swój zespół.

Kane nie zamierzał ukrywać swojej winy i przyznał się do oszustwa. - Popełniłem błąd. Wszystkich za niego przepraszam. W przyszłości będę podejmował lepsze decyzje - podkreślił hokeista.

Kane to największa gwiazda swojego zespołu. W ubiegłym sezonie wystąpił w 57 spotkaniach, w których zdobył 22 bramki i zanotował 27 asyst, zostając najlepszym strzelcem swojej drużyny. San Jose Sharks świetnie rozpoczęli nowy sezon NHL. Po dwóch zwycięstwach w dwóch pierwszych meczach plasują się na 3. miejscu konferencji zachodniej. Kane miał w tym sezonie zarobić 7 mln dolarów. Po zawieszeniu na 21 meczów jego pensja będzie o ponad 25 procent niższa.

Więcej o: