Tym razem bez sensacji. Polscy hokeiści przegrali ze Słowacją i nie awansują na igrzyska!

Po tym, jak polscy hokeiści w czwartek sensacyjnie pokonali 1:0 Białoruś można było wierzyć w niespodziankę i to, że jednak zapewnią sobie awans na igrzyska olimpijskie. Tak się jednak nie stało. W piątek przegrali 1:5 ze Słowacją i do Pekinu nie polecą.

W czwartek po meczu przeciwko Białorusi była euforia. Polscy hokeiści sprawili gigantyczną sensację i pokonali Białorusinów 1:0, co stawiało ich w dobrej sytuacji przed resztą turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Pekinie rozgrywanego na Białorusi. 

Zobacz wideo "Legia ma wymagających rywali, ale to będzie święto dla polskiej piłki"

Polaków po wygranej z Białorusią chwalił nawet Łukaszenka

Chwalił ich nawet Aleksandar Łukaszenka, prezydent Białorusi. Mówił, że "zuchy" Polacy pokonali "wielkich" Białorusinów i wściekał się na zawodników swojej reprezentacji. Każdy wiedział jednak, że Słowacja i Austria mogą być dla Polaków przeszkodami niemalże nie do przejścia. I przekonali się o tym już dzień po wygranej z Białorusią. 

Czar prysł. Polacy przegrali ze Słowacją i nie mają już szans na igrzyska w Pekinie

Przed meczem Białorusini zagrali zresztą dla Polaków - pokonali Austrię 5:2, co oznaczało, że wystarczy pokonać gospodarzy, żeby awansować na igrzyska. Ale Słowacja pokonała Polskę 5:1 i czar prysł, a szanse na awans na igrzyska w Pekinie zniknęły, bo z turnieju awansuje tylko najlepsza drużyna. W pierwszej tercji Słowacy wygrali 1:0, w drugiej 3:1, a w trzeciej ponownie 1:0. Dla Polski w 31. minucie trafił Krystian Dziubiński. 

Polakom pozostaje jeszcze jeden mecz - w niedzielę zmierzą się z Austrią, która przegrała obydwa dotychczasowe spotkania. Później Słowacy zagrają ostatnie spotkanie turnieju przeciwko Białorusi. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA