Nawalny opublikował film z tajnym pałacem Putina. Jego wartość to ponad miliard dolarów

Aleksiej Nawalny opublikował film z pałacem Władimira Putina. Jest w nim m.in. lodowisko, bo prezydent Rosji jest zapalonym miłośnikiem hokeja.

Aleksiej Nawalny, lider rosyjskiej opozycji, w niedzielę wrócił do ojczyzny po pięciomiesięcznym leczeniu w Niemczech i od razu został zatrzymany na lotnisku. W sierpniu 2020 r. opozycjonista stracił przytomność, lecąc samolotem z Tomska do Moskwy. Rodzina i przyjaciele przetransportowali go do Berlina. Stwierdzono tam, że Nawalny został otruty bojowym preparatem o działaniu paralityczno-drgawkowym.

Zobacz wideo Mariusz Czerkawski w "Wilkowicz Sam na Sam": Długi, komornik, nadszarpnięte zaufanie do hokeja. Mam nadzieję, że winni zostaną ukarani

Aleksander Łukaszenka wpisuje się w księdze pamiątkowej bazy sił specjalnych białoruskiego MSW, 30 grudnia 2020 r.Mistrzostwa świata odebrane Białorusi. Potężny cios dla Łukaszenki

W Pałacu Putina jest też lodowisko

Kilka dni przed powrotem do Rosji Nawalny przygotował listę ośmiu osób, które jego zdaniem powinny ponieść prawne konsekwencje na podstawie Ustaw Magnickiego. Znaleźli się na niej m.in. Roman Abramowicz, właściciel Chelsea Londyn i Aliszer Usmanow były współwłaściciel Arsenalu, którego firma powiązana jest również z Evertonem.

We wtorek na stronie internetowej Aleksieja Nawalnego pojawił się dwugodzinny materiał o "tajnej" posiadłości na południu Rosji. Opozycjonista nazywa ją "pałacem dla Władimira Putina". Jest on wart 1,35 miliarda dolarów, ma 18 tys. metrów kwadratowych i jest pod Gelendżykiem (kurort na kaukaskim wybrzeżu Morza Czarnego)

W pałacu jest mnóstwo pokoi, siłownia, kino, kasyno, amfiteatr, teatr oraz podziemny tunel, który prowadzi na brzeg morza. Jest również lodowisko do hokeja. Putin jest bowiem zapalonym fanem hokeja. Sam w niego regularnie gra i radzi sobie całkiem dobrze. Lodowisko ma wymiary 26 na 56 metrów.