Koronawirus w kadrze hokeistów. Są już pełne wyniki testów

Polski Związek Hokeja na Lodzie przekazał, że przebadał wszystkich uczestników zgrupowania reprezentacji Polski, które niedawno odbyło się w Warszawie. Wynik? 13 zakażeń SARS-CoV-2.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że trzech hokeistów, którzy przebywali na zgrupowaniu kadry w Warszawie, uzyskało pozytywny wynik testów na koronawirusa. - Myślę, że jeśli ktoś miał jakieś uwagi do zabezpieczenia zgrupowania, to powinien był wtedy o tym mówić. Tymczasem w trakcie obozu nikt nie miał zastrzeżeń, a teraz trwa polowanie na czarownice - powiedział w rozmowie jasnet.pl (jastrzębski portal informacyjny) Robert Kalaber, selekcjoner reprezentacji Polski, którego test także dał pozytywny wynik.

Zobacz wideo NBA. "Nawet w Dineylandzie nie można zamknąć zawodników na pół roku"

PZHL wydało oświadczenie

W sobotę Polski Związek Hokeja na Lodzie wydał oświadczenie, w którym przekazał, że przebadano w sumie 46 osób, którzy w dniach 19-26 lipca przebywali na zgrupowaniu w Warszawie. A u trzynastu z nich badania dały pozytywny wynik. Oto pełna treść oświadczenia PZHL:

Wszyscy, którzy brali udział w lipcowym zgrupowaniu kadry narodowej seniorów w Warszawie, zostali poddani testom na obecność koronawirusa. U trzynastu osób wynik jest pozytywny.

W dniach 19-26 lipca hokeiści przebywali na zgrupowaniu w stolicy. W obozie wzięło udział 46 osób. Wszyscy, którzy w nim uczestniczyli, czyli zawodnicy oraz sztab szkoleniowy przeszli badania. Trzynaście osób ma wynik pozytywny, w tym 11 zawodników i 2 członków sztabu szkoleniowego. Wszyscy czują się dobrze i przechodzą obowiązkową kwarantannę. Związek jest w stałym kontakcie z hokeistami, trenerami, przedstawicielami klubów, Państwową Inspekcją Sanitarną oraz służbami medycznymi.

PZHL jest w kontakcie ze specjalistami w dziedzinie chorób zakaźnych w sprawie procedur dotycząc zasad przeprowadzania przyszłych zgrupowań oraz rekomendacji związanych z prowadzeniem rozgrywek ligowych.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.