Koronawirus w reprezentacji Polski! Trzech hokeistów zakażonych, kolejni czekają na wyniki testów

Trzech reprezentantów Polski w hokeju na lodzie otrzymało pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Nie jest wykluczone, że ich liczba wzrośnie, bowiem kolejni kadrowicze zgłosili się z objawami zakażenia.

W sobotę pojawiła się informacja, że podczas zgrupowania reprezentacji Polski w hokeju na lodzie, pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał Damian Kapica. Kolejni zawodnicy zaczęli zgłaszać objawy, które są typowe dla zakażenia koronawirusem, dlatego wszystkim obecnym podczas zgrupowania w Warszawie przeprowadzono testy.

Zobacz wideo NBA. "Nawet w Disneylandzie nie można zamknąć zawodników na pół roku"

U dwóch kolejnych reprezentantów potwierdzono już zakażenie koronawirusem, a nadal nie wszyscy kadrowicze otrzymali wynik testów. Portal hokej.net informuje, że ból gardła i utratę smaku zgłosiło już co najmniej pięciu reprezentantów, dlatego liczba potwierdzonych przypadków zakażenia u polskich hokeistów może jeszcze wzrosnąć.

Fakt, że zorganizowano zgrupowanie reprezentacji Polski w hokeju na lodzie może jednak dziwić o tyle, że nie zagrają oni w najbliższych dniach żadnego spotkania, nawet towarzyskiego. Głównym celem tego zgrupowania miało być zapoznanie z nowym selekcjonerem, Robertem Kalaberem.

Przeczytaj także: