Zespół wycofał się z rozgrywek. 20 przypadków koronawirusa

Władze zespołu Awangard Omsk podjęły decyzję o wycofaniu go z przedsezonowego turnieju ligi rosyjskiej. Wszystko przez to, że w klubie wykryto 20 przypadków zarażenia koronawirusem.

Koronawirus może sparaliżować kolejne rozgrywki. Tym razem rozgrywki hokejowe w Rosji, gdzie niebawem rozpocząć się ma turniej przedsezonowy ligi KHL, jednej z najlepszych lig na świecie. Już teraz wiadomo jednak, że nie obędzie się bez problemów.

Zobacz wideo Mariusz Czerkawski w "Wilkowicz Sam na Sam": Ludzie koło pięćdziesiątki czasem chcą poszaleć. Ja już nie muszę, ja to wszystko miałem

Ponad 20 zarażeń w jednym klubie. Awangard Omsk wycofuje się z rozgrywek

Do turnieju, który 4 sierpnia rozpocznie się w Soczi (a przynajmniej ma się rozpocząć) nie przystąpi na pewno Awangard Omsk. Jak poinformowali przedstawiciele klubu, 20 zawodników i członków sztabu zespołu zaraziło się koronawirusem. Zarażenia wykryły badania przeprowadzone podczas obozu przygotowawczego.

Jak poinformował Aleksiej Wołkow, menedżer generalny drużyny, wszyscy zakażeni zostali odizolowani od reszty hokeistów i pracowników klubu. Większość chorych nie ma żadnych objawów.

Wyłączenie jednego klubu z przedsezonowego turnieju to problem dla władz całej ligi. Już poprzedni sezon KHL, w której rywalizują zespoły rosyjskie, białoruskie, łotewskie, kazachskie, fińskie czy chińskie, został przerwany tuż przed rozpoczęciem drugiej rundy play off. Powodem przerwania gry była rzecz jasna pandemia koronawirusa.

Według oficjalnych statystyk w Rosji koronawirusem zaraziło się dotychczas ponad 780 tysięcy osób. Ponad 12,5 tysiąca zmarło.

Przeczytaj także:

Więcej o: