Sport.pl

Liga hokeja jako pierwsza w Polsce oficjalnie zamyka rozgrywki! Jednogłośna decyzja

Polski Związek Hokeja na Lodzie poinformował w środę, że władze Polskiej Hokej Ligi podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek w obecnym sezonie.

- Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa, kierując się zaleceniami Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, władze Polskiej Hokej Ligi w porozumieniu z wszystkimi klubami uczestniczącym w półfinałach fazy play-off podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek w tym sezonie - można przeczytać w komunikacie, opublikowanym na stronie związku.

Zobacz wideo Mariusz Czerkawski w

Decyzja władz Polskiej Hokej Ligi wpływa na brak rozstrzygnięć w obecnym sezonie. W półfinałach miały zagrać drużyny GKS-u Tychy i KH GKS-u Katowice oraz Unii Oświęcim i JKH GKS Jastrzębie. Nadal nie są znane jednak losy obecnych rozgrywek. - O pozostałych ustaleniach dotyczących sezonu 2019/2020 poinformujemy w osobnym komunikacie - dodano w komunikacie.

W oświadczeniu podkreślono, że zarówno władze PHL, PZHL jak i wszystkie klubu podjęły tę decyzję zgodnie. - Decyzję podjęto jednogłośnie, kierując się odpowiedzialnością i troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników oraz pozostałych uczestników rywalizacji - dodano.

Więcej o:
Komentarze (8)
Liga hokeja jako pierwsza w Polsce oficjalnie zamyka rozgrywki! Jednogłośna decyzja
Zaloguj się
 • szwampuch58

  Oceniono 2 razy 2

  Mistrzem Polski;Korona Wuham

 • zerozer52

  Oceniono 2 razy 2

  No i gitara.

 • hotin

  Oceniono 3 razy -1

  Korona wirus uwielbia zimno,więc decyzja jak najbardziej trafiona, a rozgrywki dokończcie latem na asfalcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX