Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie kobiet, które miały odbyć się w Polsce, odwołane!

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie kobiet dywizji IB, które miały odbyć się w Katowicach zostały odwołane przez Międzynarodową Federację Hokeja na Lodzie (IIHF). Powodem takiej decyzji jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) podjęła decyzję o odwołaniu mistrzostw świata kobiet, zaplanowanych na przełomie marca i kwietnia w Katowicach. W ten sposób chce zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa i narażeniu osób uczestniczących w turnieju na zarażenie się wirusem.

Zobacz wideo Mariusz Czerkawski w

W turnieju, który miał zostać rozegrany w katowickim Spodku, oprócz Polek miały zagrać reprezentacje Korei Południowej, Chin, Włock, Słowenii oraz Kazachstanu. W trzech pierwszych krajach epidemia rozwija się zdecydowanie najszybciej. Nie ma jeszcze informacji o nowym terminie turnieju.

Nie wiadomo także, czy odbędzie się turniej mistrzostw świata mężczyzn, który także jest zaplanowany w Katowicach, na przełomie kwietnia i maja. Można spodziewać się informacji po najbliższym posiedzeniu IIHF, które odbędzie się w połowie marca.

Więcej o: