Hokejowa reprezentacja Polski rozgromiła rywali w drugim meczu el. igrzysk olimpijskich

Hokejowa reprezentacja Polski wygrała z Ukrainą 6:1 (1:1, 2:0, 3:0) w drugim meczu turnieju prekwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Pekinie, który rozgrywany jest w kazachskim Nur-Sułtanie.

Najpierw 8:0 z Holandią, teraz 6:1 z Ukrainą. Ale początek drugiego meczu wcale nie zwiastował aż tak okazałego zwycięstwa. Groźniejsze okazje tworzyli Ukraińcy. Od 16. minuty prowadzili 1:0. Na 26 sekund przed końcem pierwszej tercji udało nam się jednak doprowadzić do wyrównania - trafił Filip Starzyński.

Zdecydowanie lepiej rozpoczęła się druga tercja spotkania. Po kilku minutach Polacy prowadzili już 2:1 (Martin Przygodzki). I widać było, że prosta gra - przede wszystkim oddawanie wielu strzałów - przynosi efekty. Przed kolejną przerwą trafił Szymon Marzec, który zdobył bramkę podczas gry Polaków w osłabieniu.

Na początku trzeciej osłony Polacy wykorzystali liczebną przewagę, a potem strzelili jeszcze dwa gole, ostatecznie wygrywając 6:1. W niedzielę zagrają z gospodarzem turnieju - Kazachstanem, przed którym jeszcze mecz z Holandią. Do decydującej fazy kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca turnieju w Nur-Sułtanie.

• Polska - Ukraina 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
  • Bramki: Filip Starzyński (20.), Martin Przygodzki (28.), Szymon Marzec (36.), Marcin Kolusz (41.), Damian Kapica (53.), Filip Komorski (56.) - Pawło Taran (16.)
  • Kary: 14 - 12 minut
  • Polska: John Murray (Michał Kieler) - Marcin Kolusz, Patryk Wajda, Aron Chmielewski, Dominik Paś, Bartłomiej Jeziorski - Arkadiusz Kostek, Bartosz Ciura, Noureddine Bettahar, Bartłomiej Neupauer, Damian Kapica - Oskar Jaśkiewicz, Jakub Michałowski, Krystian Dziubiński, Filip Komorski, Maciej Urbanowicz - Martin Przygodzki, Filip Starzyński, Szymon Marzec