Sport.pl

Stadion w Petersburgu runął. Jedna osoba zginęła, dron nagrał katastrofę [WIDEO]

W Petersburgu zawalił się stadion, na którym miały się odbywać mistrzostwa świata w hokeju na lodzie w 2023 roku. Zginął jeden z robotników, a dron zarejestrował moment katastrofy.

Do katastrofy doszło w piątek w ciągu dnia. Przy remoncie Kompleksu Sportowo-Koncertowego w Petersburgu pracowało wtedy czterech robotników. Mężczyźni zajmowali się przecinaniem metalowych wsporników, gdy nagle dach stadionu zawalił się, co zarejestrował dron.

 

Mariusz Czerkawski o pracy w roli działacza sportowego:

Zobacz wideo

Jeden robotnik nie przeżył katastrofy

Jak informuje BBC News, zginął jeden z pracowników. To 29-letni mężczyzna. Jego ciało odnaleziono w gruzach. Na nagraniu zarejestrowanym przez drona widać, jak próbował wskoczyć do zawieszonej na dźwigu klatki. Pozostali robotnicy żyją i są już przesłuchiwani przez policję. 

Kompleks w Petersburgu powstał w 1980 roku. Był areną licznych zmagań sportowych i koncertów. Trwał jego remont na mistrzostwa świata w hokeju, które Rosja ma zorganizować za trzy lata.

Więcej o:
Komentarze (18)
Stadion w Petersburgu runął. Jedna osoba zginęła, dron nagrał katastrofę [WIDEO]
Zaloguj się
 • segregator-a5

  Oceniono 3 razy 3

  Nie prościej było to wysadzić? Nie byłoby ofiar, a efekt ten sam.

 • paraproktolog

  Oceniono 2 razy 2

  Drugi gość siedział bezpiecznie w klatce czyli wiedzieli jak to moze się skończyć. Jesli tego zwierzchnik zmusił do pracy bez asekuracji to ma przejebane.

 • sly.pl

  Oceniono 3 razy 1

  Naprawdę robole myśleli, że (niczym latający dywan z baśni) dach po odcięciu części z trzymających go wsporników delikatnie opadnie?

 • cheko4444

  0

  Szkoda chłopaka. Całe życie miał przed sobą.

 • j666

  0

  "W Rossiji ludiej mnogo".

 • polimol

  0

  Putin zbuduje nowy

 • stareradio

  0

  Albo Rosja albo szacunek do człowieka. To ciut lepsza wersja Chin - liczy się Wódz, później Matka Rosja. Czyli klika rządzących.

 • 0.shary

  0

  Podcięli gałąź na której siedzieli...

 • lazio_25

  Oceniono 2 razy 0

  Jakos nie widać żeby próbował wskoczyc do klatki , biegł w odwrotnym kierunku , gdyby biegł w strone kosza to by zapewne zdążył sie uratowac ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX