Hokeista zawieszony na 25 meczów za skandaliczne zachowanie. Rywale rzucili się na niego z pięściami [WIDEO]

Brody Duncan, hokeista Mentor Ice Breakers, został zawieszony na 25 spotkań. Tak surowa kara, to efekt jego chamskiego zachowania wobec rezerwowych zawodników drużyny Carolina Thunderbirds, w których z całej siły uderzył krążkiem.
Zobacz wideo

Podczas sobotniego meczu pomiędzy Mentor Ice Breakers z Caroliną Thunderbirds (3:4) w rozgrywkach FPHL [Federal Prospects Hockey League], jednej z niższych amerykańskich lig, Brody Duncan celowo huknął krążkiem w kierunku ławki rezerwowych rywali. I już kilka sekund później zawodnicy Thunderbirds rzucili się na Duncana z pięściami, rozpętała się wielka awantura.

 

Portal busleaguehockey.com donosi, że jeden z hokeistów Thunderbirds został trafiony krążkiem, ale nie odniósł poważniejszych obrażeń. W bójce po przykrym incydencie brało udział kilku zawodników, a sędzia ukarał ich łącznie 56 minutami karnymi, z czego aż 15 trafiło na konto Duncana. We wtorek rano władze ligi poinformowały, że prowokator został zawieszony na 25 (!) spotkań, a w dodatku będzie musiał zapłacić grzywnę, ale jej wysokości nie podano.

- Nie możemy pozwolić zawodnikom na tak szkodliwe i lekkomyślne zachowania - czytamy w oświadczeniu władz FPHL.

Mariusz Czerkawski w "Wilkowicz Sam na Sam": Długi, komornik, nadszarpnięte zaufanie do hokeja. Mam nadzieję, że winni zostaną ukarani:

Zobacz wideo
Więcej o: