Sport.pl

Reprezentant Polski ponownie przyłapany na dopingu. Grozi mu długie zawieszenie

W organiźmie Filipa Wielkiewicza ponownie wykryto zabranioną substancję - tetrahydrokannabinol. Reprezentant Polski w hokeju na lodzie i napastnik Podhala Nowy Targ został już zawieszony przez Polską Agencję Antydopingową.

O poważnych problemach Filipa Wielkiewicza poinformował portal hokej.net. W organizmie reprezentanta Polski w hokeju na lodzie po raz drugi wykryto tetrahydrokannabinol (THC). Identyczna sytuacja z udziałem napastnika Podhala Nowy Targ miała miejsce przed trzema laty. Ukarano go wówczas sześciomiesięczną dyskwalifikacją. 

Konrad Bukowiecki w "Wilkowicz Sam na Sam": Zadzwonili do mnie z pytaniem: Ty sprawdzasz czasami maile? Otworzyłem skrzynkę. I świat mi się zawalił. Ja i doping

Zobacz wideo

Filip Wielkiewicz ponownie przyłapany na stosowaniu zabronionej substancji. Grozi mu długie zawieszenie

- Teraz mamy do czynienia z „recydywą”, więc kara będzie surowsza. Decyzję o dyskwalifikacji podejmie Panel Dyscyplinarny Polskiej Agencji Antydopingowej [...]. Minimalną karą jest dwukrotność poprzedniego zawieszenia, maksymalną czteroletnia dyskwalifikacja - stwierdził w rozmowie z hokej.net Michał Rynkowski, dyrektor POLADY.

POLADA zawiesiła już 25-letniego hokeistę w prawach zawodnika. W obecnym sezonie Wielkiewicz wystąpił w 13 spotkaniach, zaliczając 6 asyst. 

THC to organiczny związek chemiczny i substancja psychoaktywna, która występuje w wysuszonych liściach (marihuana), bądź kwiatach (haszysz) konopi.

Więcej o:
Komentarze (5)
Reprezentant Polski ponownie przyłapany na dopingu. Grozi mu długie zawieszenie
Zaloguj się
 • o_kulson_nac

  Oceniono 3 razy 3

  Nikt mu nie powiedział, że thc jest jedną z najdłużej wykrywalnych substancji? Musiał jarać te blany?

 • hlecter

  Oceniono 3 razy 3

  Jednak się zaciągał...

 • slawek12-1

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli recydywa to dożywotnia dyskwalifikacja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX