Sport.pl

Skandal przed meczem polskiej ligi hokeja. Zawodnik pobity przez chuliganów. Trafił do szpitala

Do skandalicznej sytuacji doszło przed meczem GKS-u Katowice z JHK GKS Jastrzębie. Hokeista GKS-u Katowice Jaakko Turtiainen został zaatakowany podczas rozgrzewki przez nieznanych sprawców. Zawodnik trafił do szpitala, a drużyna odmówiła gry w tym meczu.

Okazuje się, że do incydentu doszło poza terenem lodowiska. Hokeista został pobity i trafił na badania do pobliskiego szpitala. 

- W związku z incydentem z udziałem nieznanych sprawców i zawodnika GKS Katowice, który miał miejsce poza terenem Lodowiska Jastor oraz poza terenem parkingu lodowiska, czyli obiektami chronionymi przez służby ochrony Jastrzębskiego Klubu Hokejowego GKS Jastrzębie, drużyna GKS Katowice odmówiła gry w piątkowym meczu i nie wyszła na taflę - pisze w oświadczeniu klub z Jastrzębia. 

- Jesteśmy wstrząśnięci sytuacją, do jakiej doszło przed piątkowym meczem w Jastrzębiu. Liczymy, że sprawca, sprawcy zostaną zidentyfikowani i przykładnie ukarani. To szok dla całego środowiska hokejowego - przekazał wiceprezes PZHL Robert Walczak, na oficjalnej stronie polskiej ligi hokeja

GKS nie wyszedł na lodowisko

Sprawę skomentował także katowicki klub, który odmówił gry w spotkaniu. Na lodowisku pojawili się tylko gracze gospodarzy i sędziowie, którzy po odczekaniu dwóch minut podjęli decyzję o zakończeniu spotkania - Decyzję w tej sprawie podjął - za akceptacją zarządu klubu - sztab trenerski i rada drużyny GKS-u Katowice. Stanowisko podyktowane było zaatakowaniem w trakcie przedmeczowej rozgrzewki jednego z naszych zawodników. GKS potępia wszelkie ataki agresji w sporcie - taki komunikat wydał GKS Katowice. 

Decyzję o rozstrzygnięciu we wspomnianym meczu podejmie zarząd Polskiej Hokej Ligi.

Więcej o:
Komentarze (21)
Skandal przed meczem polskiej ligi hokeja. Zawodnik pobity przez chuliganów. Trafił do szpitala
Zaloguj się
 • pawel.klos

  Oceniono 9 razy 9

  Oby bezwzględne więzienie dla sprawców. Inaczej się tego nie ogarnie.

 • gronostaj1

  Oceniono 8 razy 4

  Zabrać patolom wszystkie socjale ,to może zmądrzeją ,choć szansa mała .Lepiej tym co ich płodzą zamiast kasy ,bony celowe dawać ,bez możliwości transferu na alkohol.

 • grzespelc

  Oceniono 3 razy 3

  A może byście tak promowali wiadomości o wynikach? Jak GKS Tychy w Lidze Mistrzów walczy jak lew z najlepszymi zespołami Europy, to ani słowa na ten temat na głównej!

 • zdenek117

  Oceniono 2 razy 2

  Zawodnik został pobity na przedmeczowej rozgrzewce, ale poza lodowiskiem i w ogóle poza terenem hali i jej parkingu!?

 • pardonsik

  Oceniono 1 raz 1

  Masakra - jako kibic hokeja żal prawdziwych kibiców ...

 • sobieryba

  Oceniono 4 razy 0

  Jestem pewien że teren na którym został pobity zawodnik NIE był strefą wolną od LGBT. Jeśli to by była strefa wolna od LGBT to nikomu nic złego by się nie mogło stać... Kilka milionów Polaków nie może się mylić...

 • blackhawkrush

  Oceniono 2 razy 0

  Jak zwykle. Skandal w hokeju to sport.pI szybko donosi. Ale gdyby tak napisac o meczu Hawks-Flyers w Pradze to juz nie, prawda?

 • kalowiec

  Oceniono 2 razy 0

  Może pobiegł do żabki po browara i go dopadli po drodze?

 • pardonsik

  Oceniono 7 razy -1

  Coś mi tu nie gra - jak 2 metrowego byka siepacza z drużyna byków napaść ot tak ? Czemu akurat on jeden gdzie drużyna ? Czytam internety i co widzę ... do zdarzenia miało dojść w lesie obok kompleksu sportowego ( hala siatkówki i lodowisko ) , gdzie SAM ( odchodząc od drużyny ) 2 metrowy Fin się zagalopował i został napadnięty ( czyżby piknikowi kibice hokeja czaili się w lesie i czekali na tego byka ? ... niejeden by się bal ) i trafiło właśnie na tego zbłąkanego Fina .... Ale z monitoringu wynika ze sprawcy przyjechali samochodem o rejestracjach SR ... czyli przyjaciółek GKS u Katowice ... a sprawa zaczyna mieć podtekst bukmacherski ... z ciekawości sprawdziłbym ten wątek, bo coś mi się w „tym pobiciu” nie klei ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX