St. Louis Blues mistrzami NHL. Historyczny sukces

St. Louis Blues mistrzami NHL. Zespół Craiga Berube'a wygrał siódmy mecz z Boston Bruins 4:1 i pierwszy raz w swojej historii sięgnął po tytuł w najlepszej lidze hokejowej świata. W serii do czterech zwycięstw St. Louis Blues triumfowali 4:3.

W rywalizacji do czterech zwycięstw potrzebny był decydujący, siódmy mecz. I chociaż przewagę własne lodowiska mieli Boston Bruins, to nie udało im się zdobyć siódmego w historii Pucharu Stanley'a. Historycznego wyczynu dokonali zaś St. Louis Blues, którzy po raz pierwszy triumfowali w NHL.

W decydującym meczu zespół Craiga Berube'a wygrał pewnie, 4:1. Już pierwsza tercja zakończyła się zwycięstwem St. Louis Blues 2:0. Gole dla gości strzelili Ryan O’Reilly i Alex Pietrangelo. Po bezbramkowej drugiej tercji, w trzeciej kolejne dwa trafienia dołożyli St. Louis Blues. Do siatki trafili Brayden Schenn oraz Zach Sanford. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył zaś Matt Grzelcyk.

Zdobywca pierwszej bramki w siódmym meczu - O'Reilly z St. Louis Blues - został wybrany MVP rozgrywek o Puchar Stanley'a.