Sport.pl

Polacy doznali pierwszej porażki na hokejowych mistrzostwach świata dywizji IB

Polacy doznali pierwszej porażki na mistrzostwach świata w hokeju na lodzie dywizji IB. W swoim trzecim meczu ulegli po dogrywce reprezentacji Rumunii 2:3.

Polacy w dwóch poprzednich spotkaniach pokonali Holandię 8:1 oraz Ukrainę 7:3. W swoim trzecim meczu mierzyli się z reprezentacją Rumunii. W pierwszej tercji kibice zebrani w hali widzieli tylko jedną bramkę, którą w 9. minucie zdobył Rokaly, gdy Rumuni grali w przewadze jednego zawodnika.

Na kolejne bramki trzeba było poczekać aż do trzeciej tercji. W 12. minucie do remisu doprowadził Damian Kapica. Minutę później na prowadzeniu ponownie byli jednak Rumuni, po trafieniu Antona Butochnova. Na 23 sekundy przed końcem meczu wyrównał Krystian Dziubiński. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była więc dogrywka.

W 5. minucie dogrywki grę w przewadze wykorzystali Rumuni, którzy wygrali mecz za sprawą trafienia zdobytego przez Pavla Borysenkę. Po tym meczu na prowadzenie wyszli reprezentanci Rumuni. Na drugim miejscu są Polacy, którzy mają taką samą liczbę punktów. Zwycięzcy grupy awansują do dywizji IA.

Więcej o:
Komentarze (35)
Polacy doznali pierwszej porażki na hokejowych mistrzostwach świata dywizji IB
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 10 razy 10

  Pierwsza porażka z Rumunią w meczu o stawkę od... 1963 roku, moje gratulacje dla stada paralityków udających hokeistów. Komentujący ten cyrk Czerkawski aż usta przygryzał by nie kląć widząc co wyprawiają jego następcy, dla których największym wrogiem na lodowisku jest krążek...

 • the-voice-of-reason

  Oceniono 7 razy 7

  W zeszłym roku spadli z dywizji 1A, w tym roku nie awansowali. Niedługo będą się cieszyli, jak nie spadną z dywizji 1B, a za parę lat spadną i z tej dywizji.

 • tedj

  Oceniono 8 razy 6

  Przez ostanie 30 lat przegraliśmy z Rumunią tylko 3 razy, z tego 2 razy w tym roku.

 • slon2002

  Oceniono 4 razy 2

  czyli było, jak zwykle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX