Hokej. GKS Tychy mistrzem Polski!

GKS Tychy czwarty raz w historii został mistrzem Polski. W szóstym meczu finału GKS pokonał pokonał Cracovię 2:1. Całą rywalizację tyszanie wygrali w stosunku 4:2.

GKS Tychy może świętować. Hokeiści ze Śląska czwarty raz w historii sięgnęli po tytuł mistrzów Polski, bo w sobotę zgromadzili na swoim koncie cztery wygrane w finale. GKS po czwartkowym zwycięstwie wyszedł na prowadzenie 3:2 i Cracovia nie miała już żadnego marginesu błędu. W sobotę rywalizacja się jednak zakończyła, bo GKS dołożył kolejne zwycięstwo.

Mecz lepiej zaczęła jednak Cracovia, bo w 11. minucie Adrian Gajor wyprowadził krakowian na prowadzenie. Później strzelali już tylko gracze z Tychów. W 20. minucie wyrównał Mateusz Gościński. W trzeciej tercji bramkę zdobył Jakub Witecki i GKS mógł świętować wygraną.

GKS Tychy wcześniej zdobywał tytuł w 2005, 2015 i 2018 roku.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Bramki: Adrian Gajor 11' – Mateusz Gościński 20', Jakub Witecki 50'