Polska Hokej Liga. GKS Tychy lepszy od Cracovii w pierwszym meczu finałowym

Alex Szczechur i Filip Komorski zapewnili GKS-owi Tychy zwycięstwo w pierwszym meczu finałowej rywalizacji PHL z Cracovią. Zawodnicy "Pasów" odpowiedzieli jedynie trafieniem Damiana Kapicy.
Zobacz wideo

GKS Tychy pierwsze zwycięstwo (rywalizacja do czterech wygranych) zapewnił sobie po dogrywce, choć początek pokazał, że to Cracovia będzie faworytem spotkania. Już w 1. minucie pierwszej tercji Damian Kapica świetnie wykończył akcję przeprowadzoną przez Jaakko Turtiainena i Kamila Kalinowskiego. Po straconej bramce Tyszanie rzucili się do ataku, ale same chęci przez długi okres nie przynosiły rezultatu. Na trafienie wyrównujące starania zamienić udało się dopiero w 31. minucie gry, kiedy akcję Alexa Szczechury i Bartłomieja Pociechy skutecznie zakończył Filip Komorski.

Do końca regulaminowego czasu kolejnych bramek już nie było, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Nawet nie jedna, a trzy, bo obydwie drużyny broniły się doskonale. Pierwsza złamała się jednak defensywa Cracovii, która w 118. minucie pojedynku nie dała rady zatrzymać Szczechury, który swoim trafieniem zakończył spotkanie. Zakończyć je wcześniej mógł Filip Drzewiecki z Cracovii, ale jego rzut karny obronił John Murray.

Kolejne spotkanie obydwu zespołów odbędzie się w czwartek (04.04) o godz. 20:00.

GKS Tychy 2:1 Cracovia 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, d. 1:0)

31. Komorski, 118. Szczechura - 1. Kapica