Hokej. Aleksander Barkow został ukarany mandatem za przekroczenie prędkości. Prawie 200 tysięcy złotych grzywny

Aleksander Barkow został ukarany mandatem za przekroczenie prędkości. Fiński hokeista ma do zapłacenia 46 675 euro, czyli prawie 200 tysięcy złotych.

Tę jazdę hokeista Florida Panthers zapamięta na długi czas. Aleksander Barkow został zatrzymany przez fińską policję za przekroczenie prędkości. Zawodnik jechał 105km/h w miejscowości Kangasala, mimo że w tamtym miejscu jest ograniczenie do 60km/h.

Ze względu na znaczne przekroczenie prędkości, wysokość mandatu została orzeczona przez sąd. W Finlandii prawo stanowi, że w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości o maksymalnie 20km/h, to policjanci z drogówki wypisują mandat na około 70-155 euro. Jednak jeżeli prędkość zostanie przekroczona o minimum 21 km/h, to wysokość kary orzeczona jest przez sąd według zarobków kierowcy.

Zgodnie z informacjami gazety "Ilta Sanomat" zarobki Barkowa wynoszą około 5,1 miliona euro rocznie, a jego kontrakt obowiązuje do 2022 roku (co daje około 30 milionów euro za cały kontrakt). Na podstawie tych danych fiński sąd nałożył na hokeistę grzywnę w wysokości 46 675 tysięcy euro, czyli dokładnie 199 572,97zł (według kursu NBP na dzień 3 sierpnia 2018 roku).

Biorąc pod uwagę zarobki miesięczne Fina (około 425 tysięcy euro), to oznacza to, że nieco ponad 10% swojej pensji będzie musiał oddać na rzecz skarbówki. 

Więcej o: