Zmarł Andrzej Fonfara - znakomity polski hokeista

W Katowicach w wieku 78 lat zmarł były znakomity polski hokeista Andrzej Fonfara. Urodzony 21 września 1939 roku wychowanek Startu Katowice był uczestnikiem siedmiu edycji mistrzostwa świata (w latach 50-tych i 60-tych) i igrzysk olimpijskich w Insbrucku w 1964 roku.

W reprezentacji rozegrał 102 spotkania zdobywając 54 bramki. Władysław Zieleśkiewicz w „Historii polskiego hokeja” opisuje Andrzeja Fonfarę jako: „Zawodnika niemal bez wad i doskonałego egzekutora”.

Fonfara występował również w GKS Katowice i GKS Jastrzębie sięgając m.in. po tytuł króla strzelców ligi. Z GKS-em Katowice zdobył pięć tytułów mistrza Polski, dwa wicemistrzostwa, dwa brązowe medale i Puchar Polski. Był także wieloletnim trenerem katowickiego klubu. W 1984 roku został uhonorowany Złotą Odznaką PZHL-u.

"Pogrzeb ŚP. Andrzeja Fonfary odbędzie się w najbliższą sobotę 22 lipca w Katowicach w Kościele Apostołów Św. Piotra i Pawła przy ulicy Mikołowskiej 32. Początek uroczystości o godzinie 9" - poinformował Polski Związek Hokeja na Lodzie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.