MŚ w hokeju. Niebezpieczna kontuzja Viktora Hedmana. Mógł stracić oko

Jeden z czołowych obrońców NHL Viktor Hedman. Padł ofiarą bardzo niebezpiecznego starcia podczas hokejowego meczu Szwecja-Włochy na mistrzostwach świata w hokeju. Dziennikarze opublikowali zdjęcia, na których widać, że Hedman mógł stracić oko. Hokeiście założono cztery szwy tuż pod lewym okiem.

W trakcie piątkowego meczu  Szwecja-Włochy doszło do bardzo groźnego zdarzenia między Viktorem Hedmanem a Michele Marchettim.

Szwed z wielkim impetem wbił się we Włocha, a po chwili na jego twarzy pojawiła się spora ilość krwi. Kolizja spowodowała pękniecie ochronnej szybki w jego kasku i bardzo mocne uszkodzenie okolic oka i łuku brwiowego. Hokeista miał w tej sytuacji bardzo dużo szczęścia, bo jego gałki oczne zostały nienaruszone. 

Lekarze założyli zawodnikowi cztery szwy, a tymczasowy wizerunek Hedmana stał się hitem w Internecie. Fani hokeisty wróżą mu teraz karierę w Hollywood jako nowy Skaza z Króla Lewa bądź Le Chiffre z Jamesa Bonda.

Kontuzja Hedmana nie przeszkodziła jednak jego reprezentacji, która pewnie pokonała Włochy aż 8:1 i przesunęła się na drugie miejsce w grupie A. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.