Hokej. Puchar Świata. Ostre komentarze po porażkach USA

Hokeiści USA odpadli z rozgrywanego w Toronto Pucharu Świata. Amerykanom nieźle dostało się po dwóch porażkach w turnieju, ale najdobitniej ich postawę skomentował reprezentant USA w hokeju paraolimpijskim: "Cieszę się, że urodziłem się bez nóg. Mamy więcej sukcesów niż zwykła reprezentacja"

W Pucharze Świata, imprezie reaktywowanej po 12 latach, biorą udział reprezentacje Kanady, USA, Rosji, Czech, Szwecji i Finlandii oraz ekipy Europy (wszyscy pozostali zawodnicy ze Starego Kontynentu grający w NHL) i Ameryki Północnej, którą tworzą Amerykanie i Kanadyjczycy poniżej 23. roku życia.

Amerykanie właśnie przegrali drugi mecz w grupie - po porażce z reprezentacją Europy 0:3 ulegli Kanadyjczykom 2:4 i odpadli z turnieju.

Josh Pauls jest napastnikiem reprezentacji USA w hokeju na siedząco - to dyscyplina, w której zawodnicy poruszają się na specjalnych sankach. Amerykanie mają w tym sporcie spore sukcesy - zdobyli złote medale paraolimpiad w Salt Lake City Vancouver i Soczi, są też trzykrotnymi mistrzami świata.

Pauls grał w złotej drużynie w dwóch ostatnich igrzyskach paraolimpijskich - w 2014 i 2010 roku. Po drugiej porażce reprezentacji USA w zwykłym hokeju, zatweetował:

"Naprawdę cieszę się, że urodziłem się bez nóg. Reprezentacja USA w hokeju na siedząco ma znacznie więcej sukcesów na koncie niż kadra USA w zwykłym hokeju"

Tweeta polubiło już ponad 4,1 tysiące osób, blisko 3 tysiące podało go dalej. Ale spora część zareagowała ostro:

"Panie i panowie, dowód na to, że możesz być niepełnosprawnym sportowcem i jednocześnie kompletnym dupkiem" - to odpowiedź jednej z internautek.

Głośno zrobiło się też po tweecie Phila Kessela. Skrzydłowy Pittsburgh Penguins, który w tym sezonie sięgnął z drużyną po Puchar Stanleya, w kadrze USA się nie znalazł. Jeden z najlepszych strzelców NHL ironicznie skomentował porażkę rodaków i fakt, że trenerzy ekipy USA pominęli go przy powołaniach:

"Siedzę sobie dziś wieczorem w domu, z psem. I czuję, że powinienem robić coś ważnego, tylko nie mogę dojść, co?"

- Myślę, że wszyscy jesteśmy rozczarowani. Zawiedliśmy nasz kraj, zawiedliśmy samych siebie - powiedział reprezentacyjny obrońca Ryan Suter.

Zobacz wideo
Więcej o: