Hokej. Pjongczang 2018. Polska przegrała ze Słowenią

W pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang Polska uległa Słowenii 1:6. Rywalami Biało-Czerwonych w Mińsku są jeszcze Białoruś i Dania

Polska nie była faworytem turnieju, ani nawet czwartkowego meczu, choć Słowenia to najsłabszy z trójki przeciwników, z którymi przyszło się zmierzyć podopiecznym Jacka Płachty. Wprawdzie na niedawnych mistrzostwach świata Dywizji 1A w Katowicach Polacy ograli Słoweńców 4:1 (choć awansować do Elity udało się właśnie rywalom oraz Włochom) , ale rywale nie grali w najsilniejszym składzie - brakowało m.in. Jana Mursaka i przede wszystkim Anże Kopitara.

I to właśnie gwiazda NHL, kapitan Los Angeles Kings był największym zagrożeniem dla bramki Przemysława Odrobnego. Kopitar strzelił trzy gole, Mursak dołożył bramkę i asystę i Słoweńcy wzięli pełny rewanż za niedawną porażkę. Honorowe trafienie dla Polski zaliczył, przy stanie 0:6 Krystian Dziubiński, wykorzystując ładne podanie Pawła Droni.

W piątek rywalami Polaków będą Białorusini, w niedzielę zakończymy turniej meczem z Duńczykami. Obie ekipy są głównymi kandydatami do awansu do ZIO - w Pjongczang zagra wyłącznie zwycięzca turnieju w Mińsku.

Rosyjscy medaliści igrzysk otrzymali samochody w nagrodę od Putina [ZDJĘCIA]

źródło: Okazje.info

Więcej o: