Hokejowe MŚ. Polacy nie awansują do elity

Polscy hokeiści nie awansują do mistrzostw świata elity. Po porażce Austrii ze Słowenią (1-2) stracili szanse na premiowane awansem drugie miejsce. O 20.00 Polacy powalczą o trzecie miejsce; zajmą je, jeśli wygrają z Japonią. Relacja na żywo w Sport.pl - to Twój LIVE!

Piątek zaczął się bardzo dobrze dla Polaków. Włosi pokonali 2-1 Koreę Południową co było świetną wiadomością. Ale by Polacy nadal mieli szanse na awans Austriacy musieli pokonać w 60 minutach Słowenię. Spotkanie rozpoczęło się dobrze, bo już w 6. minucie bramkę zdobył Konstantin Komarek. Słoweńcy wyrównali jednak już po pięciu minutach za sprawą Roberta Sabolicia. Prowadzenie objęli w 28. minucie po trafieniu Kena Ograjenseka i utrzymali to prowadzenie do końca. W samej końcówce hokeistom obu drużyn puszczały emocje, coraz częściej wdawali się w przepychanki, raz w ruch poszły nawet pięści.

Mistrzostwa świata dywizji IA w Polsce wygrali Słoweńcy. Drugie miejsce zajęli Włosi - awansują oni do elity, jeśli w majowych MŚ elity w Rosji do niższej dywizji nie spadną Francuzi albo Niemcy (gospodarze przyszłorocznych MŚ). Polacy obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli, ale przesuną się na najniższy stopień podium, jeśli pokonają najsłabszą Japonię. Polacy mieliby wtedy 9 pkt - tyle samo co Włosi, ale przegrali bezpośredni mecz 1-3.