Hokej. Connor McDavid... rozwalił krążek!

17-letni gwiazdor hokeja Connor McDavid ma być następcą samego Wayne'a Gretzky'ego. Ale tego, co ostatnio zrobił McDavid, nie dokonał nawet ?The Great One?. Po strzale McDavida... pękł krążek!

Sytuacja miała miejsce podczas treningu drużyny Erie Otters, której zawodnikiem jest McDavid. Po jego uderzeniu krążek trafił w poprzeczkę, po czym... rozpadł się na osiem kawałków. Napisał o tym na Twitterze Jay McKee, były obrońca Buffalo Sabres, St. Louis Blues i Pittsburgh Penguins, a obecnie asystent trenera Erie. "Nigdy w życiu czegoś takiego nie widziałem" - zatweetował McKee.

McDavid jest uważany za największy talent, jaki pojawił się w hokeju od czasów Sidneya Crosby'ego ( TU przeczytacie o nim więcej ). W wieku 15 lat z nr. 1 w drafcie ligi OHL (Ontario Hockey League) wybrali go Erie Otters. To był trzeci taki przypadek w historii OHL, żeby do draftu mógł zgłosić się gracz, który nie ukończył 16 lat. W ostatnim sezonie McDavid w 56 meczach strzelił 28 goli i miał 71 asyst. W obecnym w 12 meczach uzyskał 34 punkty (11 goli 23 asysty) - najwięcej w lidze, a Otters w 12 meczach odnieśli 11 zwycięstw. Jest więcej niż pewne, że w najbliższym drafcie NHL zostanie wybrany z numerem 1. "Czy NHL jest gotowa na tego dzieciaka? Cóż, krążki najwyraźniej nie" - napisał Adam Proteau z magazynu "The Hockey News".

Więcej o: