NHL. Bolesna wpadka amerykańskiej telewizji. "Najbardziej murzyński gol"

Telewizji FOX Sports, pokazującej mecze hokejowej ligi NHL, przydarzyła się bardzo bolesna wpadka. Błąd w tekście, tzw. literówka, sprawił, że bramka czarnoskórego Setha Jonesa (Nashville Predators) z "najważniejszej" stała się "najbardziej murzyńską".

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Nieco ponad minutę przed końcem obrońca Nashville Predators po ładnej akcji zdobył zwycięską bramkę w meczu z Montreal Canadiens. Jego zespół nieoczekiwanie wygrał 2:1. Dla rozgrywającego pierwszy sezon w NHL 19-latka było to drugie w karierze i pierwsze trafienie na wagę zwycięstwa. W podpisie pod zdjęciem na swojej stronie internetowej stacja FOX Sports chciała prawdopodobnie napisać, że był to "najważniejszy gol" w krótkiej karierze Jonesa. Błąd redaktora sprawił, że z "the biggest" (ang. najważniejszy, największy) zrobiło się "the niggest", co można tłumaczyć jako najbardziej murzyński.

Fani hokeja byli oburzeni nie tyle błędem, bo literki "B" i "N" leżą na klawiaturze tuż obok, ale opieszałością stacji FOX przy poprawianiu literówki. Podpis pod zdjęciem pozostawał niezmieniony przez kilka godzin.

"Kiedyś jeden redaktor zapytał mnie, czy nie zdarza mi się zamieniać "P" na "F" w słowie "puck" [ang. krążek - red.], gdy pisze się to słowo tysiąc razy dziennie. Powiedział, że to się zdarza, ale na szczęście tak spektakularna literówka jest wyłapywana przed publikacją artykułu. Ale błędy przytrafiają się każdemu dziennikarzowi. A czasami, nadając nowy kontekst, mogą okazać się najbardziej zawstydzającą wpadką, jaką można sobie wyobrazić - skomentował błąd Fox Sports Greg Wyshynski, jeden z najbardziej znanych hokejowych ekspertów, autor bloga "Puck Daddy".

Więcej o: