NHL. Minnesota Wild awansowała do półfinału konferencji

Minnesota Wild zagra z Anaheim Mighty Ducks w finale Konferencji Zachodniej rozgrywek o Puchar Stanleya. Na Wschodzie Ottawa Senators zmierzą się z New Jersey Devils.

W siódmym decydującym meczu drugiej rundy play off zespół Wild pokonał na wyjeździe Vancouver Canucks 4:2.

Po 33. minutach Canucks prowadzili 2:0 (w odstępie 61 sekund bramki zdobyli Mattias Ohlund i Todd Bertuzzi), i ponad 18 tysięcy widzów mogło być niemal pewnych, że to ich ulubieńcy zagrają w finale konferencji.

Tymczasem jeszcze w drugiej tercji kontaktowego gola dla Wild uzyskał Pascal Dupuis, który z powodu urazu kostki opuścił dwa poprzednie mecze między tymi drużynami.

Ostatnia część czwartkowego spotkania należała do hokeistów z Minnesoty. Kolejno na listę strzelców wpisali się Wes Walz i Darby Hendrickson oraz ponownie Dupuis.

Zawodnicy Wild dokonali nie lada sztuki. Przegrywając w rywalizacji "best of seven" 1:3, potrafili odrobić straty i to oni zagrają z Anaheim Mighty Ducks w finale Konferencji Zachodniej. Tym samym nie dojdzie do "kanadyjskiego" finału ligi NHL. Ostatni raz dwie ekipy z tego kraju grały o główne trofeum w 1989 roku - hokeiści Calgary Flames pokonali wówczas Montreal Canadiens.

Wynik czwartkowego meczu drugiej rundy play off Pucharu Stanleya:

Konferencja Zachodnia:

Vancouver Canucks - Minnesota Wild 2:4

Zwycięstwo Minnesota Wild w play off 4:3