Draft NHL. MacKinnon wybrany z numerem 1

17-letni Kanadyjczyk Nathan MacKinnon został wybrany z numerem jeden w niedzielnym drafcie NHL przez Colorado Avalanche.

Avalanche po raz pierwszy w historii wybierali z numerem pierwszym MacKinnona, który ma świetne umiejętności techniczne, jest dobrym strzelcem, umiejętnie podaje, a przy tym jest solidnym obrońcą. MacKinnon podąża śladami pochodzącego także z Cole Harbour Sidney'a Crosby'ego, który w 2005 roku został wybrany z numerem pierwszym przez Pittsbourgh Penguins.

- Sid to mój ulubiony zawodnik. Bardzo się cieszę, że zagram w tej samej lidze co on. W sumie to nie wiem, czy powinienem go nadal lubić - żartował MacKinnon.

Z numerem drugim przez Florida Panthers został wybrany środkowy Aleksander Barkow, a jako trzeci wybierali Tampa Bay Lightnings i zdecydowali się na Jonathana Drouina.

Dopiero jako czwarty został wybrany faworyt przeddraftowych prognoz Seth Jones. Syn byłego koszykarza NBA Popey'a Jonesa trafił do Nashville Predators.

Ojciec i syn w Devils

Legendarny bramkarz New Jersey Devils Martin Brodeur w siódmej rundzie draftu ogłosił, że jego zespół z 208. numerem wybiera jego syna Anthony'ego, także bramkarza.

"Gratulacje dla mojego syna, który trafił do Devils. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę Cię na lodzie - napisał Brodeur senior na Twitterze.

- Nie spodziewałem się tego, że zostanę wybrany. Jestem bardzo szczęśliwy - powiedział 18-letni Anthony.

Więcej o: