NHL. LA Kings w finale Konferencji Zachodniej

Szalony finisz San Jose Sharks nie pomógł ?Rekinom?. W siódmym, decydującym meczu półfinału Konferencji Zachodniej NHL Los Angeles Kings wygrali 2:1.

W sześciu dotychczasowych meczach w rywalizacji Kings i Sharks zawsze wygrywali gospodarze. W siódmym atut własnego lodowiska znów okazał się decydujący. Broniący Pucharu Stanleya Kings wygrali 2:1 i całą serię 4-3. "Królowie" w ciągu zaledwie trzech minut drugiej tercji dwukrotnie pokonali fińskiego bramkarza Sharks, Anttiego Niemiego. Najpierw krążek do bramki wepchnął Justin Williams, kiedy Sharks grali w osłabieniu (kara dla brenta Burnsa), a 180 sekund później ten sam zawodnik wykorzystał świetne dogranie od Anże Kopitara.

Sharks odpowiedzieli w tercji trzeciej, kiedy fantastycznym uderzeniem spod niebieskiej linii popisał się Dan Boyle. Hokeiści San Jose rzucili się do ataku, ale na więcej nie pozwolił golkiper Kings, Jonathan Quick, który uratował gospodarzy, fantastycznie broniąc m.in. strzał Joe Pavelskiego.

Przeciwnikiem Kings w finale Konferencji Zachodniej będzie zwycięzca siódmego meczu rywalizacji Chicago Blackhawks i Detroit Red Wings. Spotkanie odbędzie się w środę.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida