MŚ w hokeju. Znamy pary ćwierćfinałowe. Sensacyjni Szwajcarzy zagrają z Czechami

Zakończyła się faza grupowa MŚ w hokeju na lodzie. Jedynie Norwegia z ośmiu najlepszych zespołów rankingu IIHF nie awansowała do 1/4 finału. Zamiast niej o półfinał powalczą najlepsi w fazie grupowej Szwajcarzy, których rywalami będą Czesi. Hitem będzie jednak starcie Szwedów z Kanadyjczykami

Szwajcarzy wygrali w fazie grupowej wszystkie spotkania, w tym m.in. z Kanadą po rzutach karnych. Na koniec rozprawili się z Białorusią, z którą wygrali 4:1. O półfinał zagrają z Czechami, którzy w bezpośrednim, decydującym o awansie meczu pokonali Norwegię 7:0. Gdyby Czesi nie wygrali, odpadliby po raz pierwszy w historii MŚ po fazie grupowej.

W grupie H natomiast najlepsi byli Finowie, którzy na koniec po dogrywce wygrali z Łotyszami 3:2. Rywalem Finów będzie Słowacja, którą pokonali w dziewięciu ostatnich starciach.

Zdecydowanym hitem ćwierćfinałów, które rozpoczynają się w czwartek, będzie jednak starcie Kanady ze Szwecją. W obu drużynach roi się od gwiazd ligi NHL. W fazie grupowej Kanada wygrała ze Szwecją 3:0, ale reprezentację "Trzech Koron" wzmocnili po tym spotkaniu bracia Henrik i Daniel Sedinowie z Vancouver Canucks, którzy w ostatnim, wygranym 4:2 meczu z Danią strzelili po bramce.

Pary ćwierćfinałowe (wszystkie mecze w czwartek)

Rosja - USA (12.00)

Szwajcaria - Czechy (14.45)

Finlandia - Słowacja (17.30)

Szwecja - Kanada (20.15)

Wyniki wtorkowych spotkań

Słowacja - USA 4:1

Białoruś - Szwajcaria 1:4

Francja - Niemcy 2:3 po dogr.

Czechy - Norwegia 7:0

Łotwa - Finlandia 2:3 po dogr.

Dania - Szwecja 2:4

GRUPA S

GRUPA H

Najwięcej punktujący zawodnicy

1. Ilja Kowalczuk (Rosja) 13

2. Petri Kontiola (Finlandia) 12

3. Steven Stamkos (Kanada) 11

4. Aleksander Radułow (Rosja) 10

5. Paul Stastny (USA) 9

Więcej o: