MŚ dywizji IB w hokeju. Polacy przegrali walkę o awans

Polscy hokeiści po pierwszej tercji prowadzili z Ukrainą 2:0, ale ostatecznie przegrali 3:4 i nie awansowali na bezpośrednie zaplecze hokejowej elity.

Polacy świetnie zaczęli. Pierwszą bramkę zdobył już w 13. sekundzie Tomasz Malasiński. Ten sam zawodnik w siódmej minucie zmienił lot krążka po strzale Rafała Dutki.

Po tym Polacy głównie bronili się przed atakami Ukraińców. Skutecznie. Gospodarze nie zdołali pokonać Polaków, choć ci pięciokrotnie grali w osłabieniu. Po pierwszej tercji było 2:0 dla Polski.

W drugiej części meczu Ukraińcy zaatakowali bardziej żywiołowo i przyniosło to efekt. Trafili dwukrotnie w ciągu 20 sekund i doprowadzili do remisu. W 36. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Oleha Tymczenki.

Ledwie rozpoczęła się trzecia kwarta, a Ukraińcy podwyższyli prowadzenie. Gospodarze grali wyraźnie lepiej. Polakom udało się zdobyć kontaktową bramkę po strzale Jerzego Gabrysia, ale mimo ataków w końcówce mecz skończył się ich porażką 3:4.

Ukraina awansowała na bezpośrednie zaplecze hokejowej elity, a Polacy za rok znów zagrają w MŚ dywizji IB.

Skład Polaków: Odrobny (Kosowski) - Dronia, Dutka, Zapała, Malasiński, Kolusz - Gabryś, Kotlorz, Witecki, Urbanowicz, Pasiut - Górny, Bryk, Bagiński, Kowalówka, Laszkiewicz - Wajda, Rompkowski, Strzyżowski, Dziubiński, Galant.