NHL. Niesamowity wyczyn Sama Gagnera (WIDEO)

W wygranym przez Edmonton Oilers 8:4 meczu z Chicago Blackhawks niesamowitym wyczynem popisał się Sam Gagner. Center ?Nafciarzy? zdobył aż osiem punktów. Takiej zdobyczy w jednym meczu ligi NHL nie miał żaden zawodnik od 24 lat!

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

22-letni zawodnik brał udział przy wszystkich golach strzelonych przez swoją drużynę. Sam popisał się czterema trafieniami, przy pozostałych zaliczył asysty. - Co dotknąłem krążka on za chwilę wpadał do siatki - cieszył się po meczu Gagner. Jego osiągnięcie jest tym bardziej zaskakujące, że w dotychczasowych meczach tego sezonu Kanadyjczyk nie błyszczał. We wcześniejszych 43 spotkaniach strzelił tylko pięć goli. Nic dziwnego, że dziennikarze chcąc poznać tajemnicę nieoczekiwanego sukcesu spytali się Gagnera, co zjadł przed meczem. - To samo co zawsze, płatki owsiane z jagodami - śmiał się zawodnik.

 

Sam Gagner jest dopiero 11. zawodnikiem w historii NHL, który zdobył osiem punktów w jednym meczu. Ostatnio takim osiągnięciem popisał się Mario Lemieux 31 grudnia 1988 roku.

Gagner wyrównał też rekord swojego klubu dołączając do Wayne'a Gretzky'ego i Paula Coffeya.

Najwięcej punktów w jednym meczu w historii NHL zdobył Darryl Sittler. 7 lutego 1976 roku w meczu przeciwko Boston Bruins były gracz Toronto Maple Leafs zdobył aż 10 "oczek".

Magazyn NHL: Największa kradzież w historii hokeja

Więcej o: