Hokej. Mecz Lokomitiwu z Dynamem miał być rozgrywany w Jarosławiu

W pierwszej wersji terminarza na nowy sezon Kontynentalnej Ligi Hokejowej mecz Lokomotiwu Jarosław z Dynamem Mińsk miał się odbyć w Rosji. Plany te zmieniono ze względów bezpieczeństwa. W Jarosławiu odbywa się bowiem Światowe Forum Polityczne i służby porządkowe uznały, że zabezpieczenie obu imprez byłoby niemożliwe.

Rosyjski samolot z drużyną hokejową byłego mistrza kraju na pokładzie rozbił się w środę przy starcie z lotniska w zachodniej Rosji. Zginęły 44 osoby - w tym wszyscy zawodnicy. Jeden z członków załogi jest poważnie ranny. Bramkarz Lokomotiwu Patryk Liv był z pochodzenia Polakiem.

Drużyna zmierzała do Mińska, stolicy Białorusi, gdzie miała zagrać w czwartek z Dynamem Mińsk mecz otwarcia sezonu KHL (ligi kontynentalnej, zrzeszającej kluby z Rosji, Białorusi, Łotwy, Kazachstanu i Słowacji.

Pierwotnie to Lokomotiw miał być gospodarzem tego spotkania. Terminarz został jednak zmieniony, ponieważ w Jarosławiu odbywa się Światowe Forum Polityczne. Służby bezpieczeństwa uznały, że nie pogodzą obu wielkich wydarzeń, więc spotkanie przeniesiono do Mińska.

Katastrofa rosyjskiego samolotu Jak-42. W katastrofie zginął Szwed polskiego pochodzenia.

W czwartek, w mińskiej hali odbędzie się ceremonia żałobna z udziałem hokeistów Dynama. Dochód ze sprzedaży biletów zostaną przekazane władzom Lokomotiwu.

- To najmroczniejszy dzień w historii naszego sportu. To nie jest tylko tragedia Rosji, kadra Lokomotiwu liczyła zawodników i trenerów z dziesięciu państw. To straszna tragedia dla światowej społeczności hokeja, w którą zaangażowanych jest tyle narodów. Nasze myśli i modlitwy są z rodzinami i przyjaciółmi ofiar. Mimo sporej aktywności lotniczej profesjonalnych drużyn hokejowych, nasz sport był oszczędzany przez tragiczne wypadki. Aż do teraz -

Rosjanie odwołali start sezonu po katastrofie Lokomotiwu Jarosław ?

Więcej o: