Po katastrofie samolotu z hokeistami Lokomotiwu Jarosław: To najmroczniejszy dzień w historii naszego sportu

"To najmroczniejszy dzień w historii naszego sportu", "Stefan Liv był niesamowicie pozytywnym człowiekiem" - z całego świata napływają kondolencje i wspomnienia o hokeistach Lokomotiwu Jarosław, którzy zginęli w katastrofie samolotu Jak-42.

Rene Fasel, prezydent międzynarodowej federacji hokeja

To najmroczniejszy dzień w historii naszego sportu. To nie jest tylko tragedia Rosji, kadra Lokomotiwu liczyła zawodników i trenerów z dziesięciu państw. To straszna tragedia dla światowej społeczności hokeja, w którą zaangażowanych jest tyle narodów. Nasze myśli i modlitwy są z rodzinami i przyjaciółmi ofiar. Mimo sporej aktywności lotniczej profesjonalnych drużyn hokejowych, nasz sport był oszczędzany przez tragiczne wypadki. Aż do teraz.

Władisław Trietjak, prezydent rosyjskiej federacji hokeja

Zrobimy co w naszej mocy, żeby hokej w Jarosławiu nie umarł i żeby mógł być kontynuowany.

Gary Bettman, komisarz NHL

Mimo że to zdarzyło się tysiące mil od naszych aren, ta tragedia reprezentuje tragiczny los całego hokejowego świata, włączając w to rodzinę NHL, która straciła tak wielu ojców, synów, kolegów z drużyny i przyjaciół, którzy swego czasu błyszczeli w naszej lidze.

Tomas Kral, prezydent czeskiej federacji hokeja

Wieść o ich śmierci była dla nas szokiem. Jan Marek, Karel Rachunek i Josef Vasicek znacznie przyczynili się do sukcesu naszego hokeja w ostatnich latach, przede wszystkim do złotych medali w 2005 i 2010 r. Byli wyśmienitymi graczami, ale też wspaniałymi przyjaciółmi i osobowościami. Takich będziemy ich pamiętać.

Christer Eglund, prezes szwedzkiej federacji hokeja

Stefan Liv dowiódł swojego hokejowego talentu poprzez obecność w naszej drużynie narodowej. Niewiarygodnie mocno starał się, by być lepszym zawodnikiem. To chyba pokazało jego wielkość. Był niesamowicie pozytywnym, radosnym człowiekiem, z którym spędzanie czasu mogło być tylko przyjemnością.

Lou Lamoriello, manager generalny New Jersey Devils

Nic nie mogło przygotować hokejowej społeczności na druzgocące doniesienia, jakie dzisiaj do nas dotarły. Tragiczna katastrofa samolotowa z udziałem Lokomotiwu Jarosław z KHL sprawiła, że wszyscy zaniemówiliśmy. Miałem przyjemność znać kilku członków drużyny, plus cały sztab trenerski. A zwłaszcza Aleksandra Wasiunowa, który grał dla nas w zeszłym sezonie. To był niesamowity młody człowiek i utalentowany sportowiec. Kapitan Karel Rachunek grał dla nas w latach 2007-08. Obaj byli członkami rodziny "Diabłów". W imieniu wszystkich w Devils - nasze myśli i modlitwy kierujemy do rodzin i bliskich całego Lokomotiwu.

Jim Rutherford, manager generalny Carolina Hurricanes

Jesteśmy głęboko zasmuceni wieściami z Rosji o dzisiejszej tragedii. Josef Vasicek był ważnym członkiem Hurricanes przez sześć lat, pomógł nam osiągnąć niektóre z największych sukcesów. Co ważniejsze, był wspaniałym kolegą na i poza lodem, szanowany tak samo jak osoba, jak i jako gracz. Brad McCrimmon był członkiem naszego zespołu jeszcze w Hartford, był lubiany przez wszystkich, którzy mieli z nim jakikolwiek kontakt. Będzie go wielce brakowało hokejowej społeczności. Nasze myśli i modlitwy są z rodzinami Vasicka i McCrimmona i z bliskimi wszystkich dzisiejszych ofiar.

Vladimir Vujtek, czeski trener i mistrz z Lokomotiwem (2002 i 2003 r.)

To straszne. Miałem tam wielu bliskich przyjaciół, znam rodziny. Zaledwie rok temu trenowałem tych gości...

Ray Shero, manager generalny Pittsburgh Penguins

Chcę przekazać nasze najszersze kondolencje rodzinie graczy, trenerów i członków zespołu... myśli i modlitwy Penguins, rodziny NHL i hokejowego świata są w ten trudny czas z wami.

Nicklas Lidstrom, kapitan Detroit Red Wings

Myślę, że to wielka strata dla hokejowego świata, gdy coś takiego się dzieje. Tragedia dla hokejowego świata.

Aleksandr Owieczkin, gwiazda Washington Capitals (na Twitterze)

Jestem w szoku!!!!!R.I.P. ...

Katastrofa rosyjskiego samolotu Jak-42. W katastrofie zginął Szwed polskiego pochodzenia.

Rosjanie odwołali start sezonu po katastrofie Lokomotiwu Jarosław ?

Więcej o: