8 : 3
Komentarze
Od?wie?
35
Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze na tle najsłabszej drużyny w turnieju, choć na początku razili nieskutecznością. Po pierwszej tercji prowadzili 1:0, a na początku drugiej rywale nieoczekiwanie wyrównali. Później jednak na lodzie rządzili Polacy.

Dobre ataki zespołu trenera Wiktora Pysza wreszcie przełożyły się na bramki. W pewnym momencie Polacy prowadzili już 8:1, ale zdekoncentrowali się w końcówce i pozwolili rywalom zmniejszyć wymiar porażki.

To drugi mecz Polaków na tych mistrzostwach. W niedzielę pokonali Litwę 5:1 i najprawdopodobniej po dwóch kolejkach będą liderami tabeli. W kolejnych meczach Polacy zagrają z Ukrainą (w środę), Kazachstanem (w czwartek) i Wielką Brytanią (w sobotę). Kluczowy będzie mecz z Kazachami - faworytami turnieju.

Awans do światowej elity uzyska jeden zespół, podobnie jak z rozgrywanego równolegle turnieju w Budapeszcie (grupa A).

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

60. min. Koniec meczu, Polska wygrała 8:3!

58. min. 8:3! To był chyba gol meczu! Dimitri Suur cudownie trafił w okienko bramki Radziszewskiego!

56. min. Gol dla rywali, 8:2 Radziszewski miał już krążek na rękawicy, ale wpadł na niego jeden z kolegów i rywale skorzystali z prezentu.

55. min. 8:1! Cóż za pogrom! Znów Pasiut, dobrze ocenił sytuację i uderzył przy dalszym słupku.

53. min. 7:1! Po akcji Laszkiewicza i Dziubińskiego fantastycznym uderzeniem popisał się Grzegorz Pasiut.

50. min. 6:1! Polska zdobywa bramkę w osłabieniu! Strzelcem Jarosław Rzeszutko grający na co dzień w Newcastle Vipers.

47. min. Polacy nie zwalniają, ale bramkarz Estończyków rozgrywa naprawdę dobre spotkanie.

44. min. Już 5:1! Tym razem już bez wątpliwości strzelcem Kolusz, po akcji Zapały i Droni.

42. min. 4:1! Mikołaj Łopuski! Świetny strzał bez przyjęcia. To już drugi gol Łopuskiego w tym meczu, bo sędziowie zapisali mu też bramkę na 2:1.

41. min. Zaczęła się trzecia tercja.

Druga tercja:

40. min. Polacy atakowali z polotem, ale kolejne gole nie padły. Po dwóch tercjach 3:1 dla Polaków.

37. min. 3:1! Urbanowicz w samo okienko! Piękny strzał kończy świetną akcję Polaków.

31. min. Jarosław Kłys świetnie obsłużył Laszkiewicza, ale wciąż tylko jednobramkowe prowadzenie Polaków.

28. min. Świetne podanie Droni, ale Kolusz źle przyjął krążek i zmarnował okazję.

25. min. Kolusz dobrze też w defensywie, zablokował strzał Pietrowa.

24. min. 2:1! Znów prowadzimy! Strzelał Mikołaj Łopuski, dobijał Marcin Kolusz. Sędziowie uznają bramkę po analizie zapisu wideo.

21. min. 1:1! Remis! Pietrow ograł dwóch obrońców, zmylił bramkarza i wpakował krążek do bramki! Co za akcja!

Pierwsza tercja:

18. min. Estoński bramkarz spisuje się naprawdę dobrze. Polacy oddają dużo strzałów, ale tylko raz udało im się pokonać rywali.

17. min. Bardzo aktywny w ofensywie jest nominalny obrońca Paweł Dronia.

15. min. Ładny atak rywali, ale Aleksander Pietrow uderzył obok bramki.

13. min. Polacy umiejętnie obronili się w czasie gry w osłabieniu. Jarosław Rzeszutko wrócił już na lód.

12. min. Teraz to Polacy grają w osłabieniu. Spalony Laszkiewicza.

10. min. Nie wykorzystaliśmy gry w przewadze, ale gdy tylko szanse się wyrównały, mieliśmy szansę na drugą bramkę. Bramkarz Estończyków poradził sobie jednak, a Maciej Urbanowicz nie popisał się przy dobitce.

8. min. Dimitri Suur wędruje na ławkę kar. Polacy grają w przewadze.

6. min. 1:0! Polacy prowadzą! Krzysztof Zapała wykorzystał błąd rywali, przechwycił krążek i pewnie umieścił go między słupkami.

5. min. Kolejna udana akcja Polaków. Próbowali Leszek Laszkiewicz, Grzegorz Pasiut i Dziubiński, ale krążek nie chce wpaść do siatki.

3. min. Z dystansu uderzał jeden z Estończyków, ale Rafał Radziszewski był na posterunku. W odpowiedzi uderzał Krystian Dziubiński, ale obok bramki.

1. min. Początek meczu.

Przed meczem:

Podopieczni Wiktora Pysza ukraiński turniej rozpoczęli od zwycięstwa nad Litwą 5:1. Estończycy w tym samym stosunku na inaugurację ulegli Kazachom.

Poniedziałkowy rywal jest teoretycznie najsłabszy w całym turnieju. Estończycy w rankingu Międzynarodowej Federacji Hokeja na lodzie (IIHF) zajmują 27. miejsce. Biało-czerwoni sklasyfikowani są na 22. pozycji.