HMŚ hokeistów na trawie. Złoty gol i złoty medal dla Niemców. Polacy ze srebrem

:
Komentarze
Od?wie?
36
Polacy rozpoczęli finał znakomicie - już po 11 minutach prowadzili 2:0. Najpierw do siatki rywali trafił Rachwalski, po chwili rezultat podwyższył Górny. Sensacja wisiała w powietrzu, trener Niemców zmuszony był wziąć czas. I tak zmotywował swoich zawodników, że ci zaczęli grać tak, jak na faworytów przystało. Przypomnijmy: Niemcy wygrali wszystkie dotychczasowe mistrzostwa świata i nie przegrali w nich nawet meczu. W tych mistrzostwach pokonała ich tylko... Polska. W Niemczech hokej na trawie uprawia 200 tys. ludzi. W Polsce - 2 tys.

Już w 15. minucie Witthaus zdobył bramkę kontaktową, Niemcy byli bliscy wyrównania jeszcze przed przerwą. Polacy wytrzymali napór, wytrzymywali też przez 14 minut drugiej połowy. W końcu jednak pękli - po kontrataku do wyrównania doprowadził Deecke. Emocjonująca końcówka nie przyniosła rozstrzygnięcia - zarządzono dogrywkę.

W niej lepsi okazali się Niemcy - w 44. minucie zdobyli bramkę, ale sędzia słusznie dopatrzył się nieprzepisowego zagrania. Jednak minutę później Wess pokonał Chyłę zgodnie z przepisami - złoty gol i złoty medal dla Niemców, którzy wzięli na naszej reprezentacji rewanż.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

45. min. Gol dla Niemców, koniec spotkania! Niestety, tuż przed regulaminowym zakończeniem dogrywki Wess pokonał Chyłę i dzięki "złotemu golowi" Niemcy wygrali i zostali mistrzami świata!

44. min. Cóż za emocje! Niemcy zdobyli gola i wydawało się, że to już koniec. Arbiter słusznie dopatrzył się zagrania ręką Niemca i gramy dalej!

43. min. Dobra okazja Polaków, ale Rachwalski nie trafił w bramkę z kilku metrów!

41. min. Rozpoczynamy dogrywkę

W doliczonym czasie gry obowiązuje zasada "złotego gola"

40. min. Koniec regulaminowego czasu gry. Teraz czeka nas dogrywka

39. min. Szalona końcówka. Akcje przenoszą się z bramki pod bramkę, ale świetnie spisują się bramkarze i nadal remis

37. min. Doskonała okazja Rachwalksiego. Polak uderzał z linii pola karnego, ale świetnie spisał się Jacobi

36. min. Wess sam przed Chyłą. Polski bramkarz wychodzi z bramki, Nimiec długo zwleka, z pomocą polskiemu bramkarzowi przychodzi obrońca i obaj powstrzymują gracza rywali

34. min. Górny przy strzale przypadkowo uderza kijem zawodnika Niemiec i mamy chwilę przerwy w grze

34. min. Gol! 2:2 Po szybkiej kontrze sam przed polskim znalazł się Deecke, który mocnym płaskim strzałem doprowadził do remisu! Niestety jest już remis

33. min. Rywale nie wykorzystują kolejnego krótkiego rogu. Niemiecki zawodnika strzela obok słupka

32. min. Niemcy momentami całą drużyną na naszej połowie. Biało-czerwoni bronią dwójką z przodu i trójką ustawioną tuż przed własnym bramkarzem

28. min. 12 minut do zakończenia spotkania. Niemcy nadal atakują, ale Chyła ma dzisiaj wspaniały dzień

26. min. Polacy starają się jak najczęściej oddalać zagrożenie od własnego pola karnego dalekimi wybiciami. W akcje ofensywne angażują mniejszą ilość zawodników od Niemców. Przed momentem ponownie świetnie interweniował Chyła, który nogami sparował do boku mocny strzał z około ośmiu metrów

23. min. Dwie fenomenalne interwencje polskiego bramkarza i tylko jego klasie zawdzięczamy to, że nadal prowadzimy! Szczególnie imponująca była jego druga parada, kiedy nie dał się pokonać graczowi rywali broniąc strzał z niecałych dwóch metrów!

22. min. Kolejna akcja Rachwalskiego lewą stroną boiska, ale strzał był zbyt lekki, aby zaskoczyć Jacobiego. W odpowiedzi po przechwycie w środku boiska okazję mieli Niemcy. Świetnie na linii spisał się jednak Chyła

21. min. Niemcy rozpoczęli drugą część meczu

20. min. Koniec pierwszej połowy. Polacy są dziś niezwykle skuteczni. Do dobrej dyspozycji pod bramką Niemców dołożyli również ofiarną i uważną grę na własnej połowie, dzięki czemu na przerwę schodzą z prowadzeniem.

19. min. Trwa napór Niemców. Mistrzowie Świata nie wykorzystali krótkiego rogu, Polacy mieli ogromne szczęście

17. min. Polacy w opałach. Przed momentem Chyła wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem rywali.

15. min. Gol!! 2:1 Niemcy odrabiają straty. Witthaus przyjmuje piłkę stoją tyłem do bramki i mając tuż za plecami polskiego bramkarza, momentalnie obraca się w lewą stronę i szybkim ruchem laski posyła piłkę obok Chyły

12. min. Kolejna dobra kontra Polaków, ale tym razem świetnie spisał się bramkarz rywali, który w efektowny sposób obronił strzał z ostrego kąta. Ostatnie minuty to dominacja naszej drużyny.

11. min. Gol!!! 2:0 dla Polski Górny dobija uderzenie zza pola karnego i Polacy podwyższają prowadzenie. Niemiecki trener prosi o czas

10. min. Polacy imponują niezwykle czujną grą w obronie. W ostatnich minutach kilka efektownych przechwytów zapobiegło groźnym akcjom rywali

8. min. Jak można się było spodziewać, to Niemcy kontrolują grę. Polacy są głęboko cofnięci na własną połowę i szukają swoich okazji w kontrach

4. min. Gol!!! Polska wygrywa 1:0 Świetna akcja Rachwalskiego. Nasz zawodnik przedarł się lewą stronę i z ostrego kąta uderzył w górny róg bramki. Niemiecki bramkarz nie zdążył skutecznie zareagować i sensacyjnie obejmujemy prowadzenie!

2. min. Pierwsza groźna akcja Niemców. Na szczęście strzał Zellera trafia w słupek naszej bramki

1. min. Zaczęli. Piłka ze środka rozprowadzają Polacy

15:00 Zawodnicy obu reprezentacji ponownie pojawili się na boisku. Za chwilę odegrane zostaną hymny.

14:55 "Presja na piłkę, wyprowadzamy kontrę i wygrywamy ten mecz" - mobilizuje swoich zawodników trener biało-czerwonych. Już za chwilę początek spotkania

14:50 Spiker przedstawia skład Polaków. Naszych zawodników wita gorąca owacja

14:48 Obie ekipy są już na boisku. Poznańska hala jest wypełniona po brzegi. Kibice świetnie się bawią

Przed spotkaniem

Polacy podczas trwających mistrzostw już raz grali z Niemcami. Po dramatycznym spotkaniu nasi laskarze wygrali 3:2 i dokonali tym samym historycznego wyczynu.

Niemcy wygrali wszystkie dotychczasowe mistrzostwa świata i nie przegrali w nich nawet meczu. W Poznaniu wygrali do pojedynku z Polakami z każdym. Nikt nie dał rady stracić z nimi mniej niż 8 goli. W Niemczech hokej na trawie uprawia 200 tys. ludzi. W Polsce - 2 tys.

- Taki mecz dla popularyzacji hokeja na trawie to kamień milowy. Jesteśmy bardzo tym wszystkim przejęci. Tą imprezą, widownią, że jesteśmy wreszcie w mediach - mówi zadowolony trener biało-czerwonych Karol Snieżek.

Do finału Polacy awansowali po zaciętym, wygranym 2:1 meczu z Austrią. - To był bardzo potrzebny wynik dla polskiego hokeja. Wykonywaliśmy ciężko pracę, ale zwykle dostawaliśmy "w łeb". Brakowało nam tych sukcesów - mówił po półfinale Śnieżek.