Hokej. Polska - Kazachstan 1:6. Spadamy do światowej trzeciej ligi [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

• sobota, 28 kwietnia 2018
  • 60. min.

Koniec meczu, Polska przegrywa z Kazachstanem 1:6 i spada do Dywizji IB, czyli do światowej trzeciej ligi hokeja.

• 60. min.

Starczenko zdobywa kolejnego gola. Wjechał zza bramki i pokonał Murraya.

• 59. min.

Kazachowie grają zadziwiająco spokojnie. Mają przewagę dwóch zawodników, ale chyba nie dążą do zdobycia kolejnego gola.

• 58. min.

Murray uderza kijem Pietuchowa. Fatalne zachowanie kolejnego z polskich hokeistów.

• 57. min.

Polakom puszczają nerwy. Kara dla Bryka. Zagramy w podwójnym osłabieniu.

• 56. min.

Dziubiński uderza kijem Pietuchowa. Niesportowe zachowanie Polaka. Kara meczu dla Polaka. I gramy pięć minut w osłabieniu.

• 56. min.

Szybka akcja Asetowa, broni Murray.

• 54. min.

Polacy ciągle próbują atakować, ale ciągle oglądamy w ich grze mnóstwo niedokładnych, niecelnych podań.

• 52. min.

Gramy, niby próbujemy coś jeszcze zrobić, ale widać, że nie wierzymy.

• 50. min.

Celne strzały 27:21 dla Polski, wynik 5:1 dla Kazachstanu. Niestety, wystarczy, że rywale podkręcą tempo, a zdobywają gole i zwiększają przewagę.

Niestety, kolejny gol dla Kazachów. Zgubiliśmy krążek w środkowej strefie lodowiska, skontrował nas Kuczin.

• 44. min.

Szansa Chmielewskiego, ale broni Karlsson.

• 43. min.

Przewaga Kazachów, właśnie groźnie strzelał Pietuchow.

• 42. min.

Nie ruszyliśmy z huraganowym atakiem na bramkę Kazachów. A czekać nie ma na co.

• 41. min.

Zaczynamy trzecią tercję.

• 40. min.

W trzeciej tercji polskiej bramki będzie strzegł John Murray.

• 40. min.

- Wynik bardzo niekorzystny, w trzeciej tercji musimy się bardzo postarać, żeby odnieść zwycięstwo. To będzie bardzo trudne zadanie - mówi w TVP Sport Krzysztof Zapała. - Tam nie stoi na bramce jakiś parasol, któremu można cały czas ładować do okna - dodaje, w specyficzny sposób komplementując bramkarza Kazachstanu.

• 40. min.

Koniec drugiej tercji. Mamy już tylko iluzoryczne szanse na zwycięstwo i pozostanie w Dywizji IA.

• 38. min.

Hat trick Starczenki. Kazachowie pokazują nam jak trzeba rozgrywać przewagi.

• 38. min.

Teraz Kazachstan będzie grał w przewadze - kara dla Chmielewskiego.

• 37. min.

Polacy cały czas w ataku, Kazachowie wyglądają na zmęczonych. Możliwe, że czują w nogach piątkowy mecz ze Słowenią (nasz zespół tego dnia odpoczywał).

• 35. min.

Świetnie rozegraliśmy ostatnią akcję w przewadze, ale Rompkowski z bliska strzelił prosto w bramkarza.

• 34. min.

Strzelał Rompkowski, ale Karlsson obronił. I po chwili Kazachowie wystrzelili krążek.

• 33. min.

Kara dla Akolzina, znów mamy szansę.

• 31. min.

Koniec gry Polaków w liczebnej przewadze.

• 31. min.

Gramy chaotycznie, mamy problem z zamknięciem Kazachów w ich tercji obronnej.

• 30. min.

Świetna akcja Chmielewskiego, niestety, Karlsson pięknie broni.

• 29. min.

Tomasik potknął się kiedy Polska rozgrywała przewagę i po chwili była groźna kontra Kazachów. Na szczęście Odrobny obronił.

• 28. min.

Metalnikow zjeżdża na ławkę kar. Musimy to wykorzystać, jeśli chcemy w tym meczu powalczyć.

• 26. min.

Jest gol dla Polski. Trafia Krzysztof Zapała. Krążek leci w górny róg bramki Karlssona.

• 26. min.

Mogliśmy przegrywać już 0:4, na szczęście Rymarjew trafił w słupek, a nie do bramki.

• 25. min.

3:0 dla Kazachstanu. Na 25 sekund przed końcem kary dla Polaka Starczenko zdobywa gola. Krążek wpadł do naszej bramki, tocząc się pod nogami Odrobnego.

• 24. min.

Odrobny łapie krążek po strzale Michajlisa. Musimy wytrzymać jeszcze minutę gry w osłabieniu.

• 23. min.

Niestety, będziemy grać w osłabieniu.

• 23. min.

Była szansa - Dziubiński strzelił, bramkarz odbił, leżał na lodzie, ale Urbanowicz nie trafił dobitki.

• 22. min.

Kazachstan zaczyna mocno, na szczęście Odrobny broni strzał Jewdokimowa.

• 21. min.

Druga tercja rozpoczęta.

• 20. min.

W celnych strzałach 14:8, w wygranych wznowieniach 8:6 dla Kazachstanu - to statystyki pierwszej tercji.

• 20. min.

Koniec pierwszej tercji.

• 19. min.

Kazachstan trochę uspokoił grę, Polacy wyglądają na przybitych.

• 14. min.

Niestety, już 2:0 dla Kazachów. Bryk zgubił krążek wyprowadzając atak i po chwili Akolzin pewnym strzałem pokonał Odrobnego.

• 13. min.

Polacy się pogubili. Przed chwilą uratował nas słupek.

• 13. min.

1:0 dla Kazachstanu. Niestety, szybkie rozegranie Kazachów, strzał z dystansu Starczenki i tym razem Odrobny był bez szans. Gola straciliśmy zaledwie 18 sekund po obronionym karnym.

• 12. min.

Brawo Odrobny! Asetow nie pokonał naszego bramkarza z rzutu karnego. Polak podbił krążek i ten poleciał nad bramkę.

• 12. min.

Będzie rzut karny dla Kazachstanu.

• 11. min.

Znów groźnie pod naszą bramką - strzelał Michajlis.

• 10. min.

Niezły, szybki mecz. W celnych strzałach 8:6 dla Polski.

• 9. min.

Błyskawiczna kontra Polaków i niestety niecelny strzał Chmielewskiego.

• 9. min.

Zamieszanie w naszej tercji obronnej, na szczęście Łakiza nie wepchnął krążka do bramki Odrobnego.

• 8. min.

Rok temu na MŚ w Kijowie przegraliśmy z Kazachstanem 0:1 po dogrywce. W sumie z 19 meczów z tym rywalem wygraliśmy tylko jeden - 5:2 na MŚ w 2007 roku. I raz zanotowaliśmy raz, we wspomnianym meczu sprzed roku.

• 5. min.

Dobra akcja Kazachów, Rymarew strzelił przy bliższym słupku, ale Odrobny pewnie odbił krążek parkanem.

• 3. min.

Gramy w ataku, teraz szansę miał Kapica. Ale też Kazachowie wychodzą z kontrami.

• 1. min.

Zaczęliśmy i od razu, już w 10. sekundzie groźnie strzelał Kolusz. Niestety, bramkarz Kazachstanu obronił.

• Za chwilę zaczynamy. Musimy wygrać w trzech tercjach (nie po dogrywce). I później liczyć na korzystne wyniki w innych meczach. W Dywizji IB graliśmy ostatnio w 2014 roku. Mecz z Kazachstanem jest więc najważniejszy od kilku lat, musimy walczyć, by pozostać w Dywizji IA.

• W Budapeszcie wygraliśmy na razie tylko jeden mecz, ze Słowenią. Obyśmy dzisiaj zobaczyli takie akcje Polaków:

• Pary ostatniej kolejki:

Polska - Kazachstan (sobota, godz. 12.30)

• Początek meczu o godz. 12.30.

• Polska gra z Kazachstanem w swoim ostatnim meczu MŚ Dywizji IA w hokeju na lodzie w Budapeszcie. Rywal walczy o awans do elity, my musimy wygrać, by zachować szanse na pozostanie w światowej drugiej lidze.