Hokej. Kwal. do IO w Pjongczang 2018. Białoru¶ - Polska [ZAPIS RELACJI]

• pi±tek, 02 wrze¶nia 2016
  • W niedzielę o 12. Polacy zagraj± swój ostatni mecz w turnieju - z Dani±. A o 16. starcie o paszporty olimpijskie: Białoru¶ kontra Słowenia. Dziękujemy i do następnego razu

• Dziękujemy za ¶ledzenie relacji - zwłaszcza na jej pocz±tku mieli¶my ¶wietne humory :) potem Białorusini podkręcili tempo, nam nie pomogły specjalnie kary - trzy pierwsze gole rywale strzelili graj±c w przewadze liczebnej - i niespodzianki nie było.

• KONIEC

I koniec meczu. Przegrywamy z Białorusi±, ale w stylu o niebo lepszym, niż wczoraj ze Słoweni±

• 59. min.

Polacy rozegrali zamek, kr±żek trafił do Bartłomieja Pociechy, a ten ładnym strzałem - klasyczny snapshot - pokonał bramkarza rywali

• 59. min.

I jest! GOOOOL Trzecia bramka dla Polski

• 59. min.

Kara dla Grabarenki. Do końca meczu Polacy będ± więc grać w przewadze

• 56. min.

Kapitalna kontra Białorusinów, ¶wietne wrzucenie kr±żka lobem do Platta, ten opanował "gumę", ale uderzenie trafia w słupek polskiej bramki

• 54. min.

Blisko kolejnego gola dla Białorusi - Linglet przed szans±, bo Radziszewski był poza bramka, potem zgubił kij - na szczę¶cie kr±żek podskakiwał na lodzie i strzał niedokładny

• 53. min.

Gor±co w ostatnich sekundach kary Droni - strzały Platta i Kułakowa znakomicie broni Radziszewski

• 51. min.

Bailen vs Radziszewski - kolejne dwie rundy. Naturalizowany Amerykanin dwa razy hukn±ł spod niebieskiej - dwa razy Radziszewski gór±

• 50. min.

Polacy znów w osłabieniu - Paweł Dronia przytrzymywał rywala

• 48. min.

Białorusini rozluĽnieni, za bardzo, bo trac± kr±żek, z którym do tercji rywali wjeżdża Kolusz, ale strzał naszego kapitana broni Karnałkow

Tercja toczy się w tempie podobnym do tego z 2. Białorusini z rzadka przyspieszaj±, oszczędzaj±c siły na jutrzejszy mecz ze Słoweni±, który zadecyduje o awansie do igrzysk. My staramy się o trzecie trafienie, ale po Polakach widac już trudy meczu

• 42. min.

Zamykamy rywali w zamku. Na długo. Białorusini niespecjalnie nam przeszkadzali, najpierw więc strzału próbował Chmielewski, potem Mikołaj Łopuski - bez rezultatu

• 41. min.

Strzelec ostatniego gola dla Białorusi, Andriej Kosticyn, na ławce kar

• 40. min.

Zaczynamy trzeci± tercję!

• 40. min.

Odgryzamy się strzałem Grzegorza Pasiuta. Niecelnym. A po chwili koniec drugiej tercji meczu. Przegrywamy 2:5

• 38. min.

Białorusini znów szybko wjechali w nasz± tercję, w rolach głównych bracia Kosticynowie, wreszcie kr±żek leci w kierunku Andrieja, ten jeszcze łapie go rękawic±, upuszcza na lód i potężnym uderzeniem pokonuje Radziszewskiego.

• 38. min.

Niestety, pi±ty gol dla Białorusi, Andriej Kosticyn

• 37. min.

Bardzo słabo rozgrywamy tę przewagę. Polacy nie w stanie nawet wprowadzić kr±żka do tercji rywali, kiedy wreszcie się udaje - szybko go tracimy. Łopuski próbuje strzału, ale to raczej symboliczna próba.

• 36. min.

A teraz Polacy zagraj± w przewadze - Jewienko przeszkadzał w niedozwolony sposób Koluszowi

• 35. min.

Teraz my próbujemy tego samego - Bychawski uderza, Urbanowicz dokłada kij, ale strzał niecelny

• 33. min.

Polacy zamknięci w swojej tercji, niewiele z tego jednak wynika, choć kr±żek trafia do Bailena, ten strzela, a Siergiej Kosticyn zmienia tor jego lotu i trafia do bramki! Gola jednak nie ma - Stas w polu bramkowym przeszkadzał Radziszewskiemu.

• 32. min.

Polacy znów w osłabieniu - kara 2 minut dla Ciury. Ale za co, to już wie tylko arbiter...

• 31. min.

Dużo spokojniejsza ta tercja, próbuje Chmielewski, ale Platt, kolejny naturalizowany gracz u rywali, odbiera mu kr±żek

• 30. min.

Charles Linglet ruszył na bramkę Radziszewskiego, ale naturalizowany Kanadyjczyk osi±gn±ł tylko tyle, że wepchn±ł do bramki Radziszewskiego. Potem znów szarżował, ale tym razem sam znalazł się w naszej bramce

• 28. min.

Obronili¶my się graj±c w osłabieniu. I znów probowali¶my kontry - niestety, Pasiut nie uderzał, chciał mijać rywali, stracili¶my kr±żek

• 25. min.

Szybko rozgrywali kr±żek Białorusini, ale strzały albo niecelne, albo zablokowane - wyszli¶my z kontr±, Zapała znalazł się w dobrej sytuacji, ale Karnałkow obronił

• 24. min.

Patryk Wajda na ławce kar. To oznacza kłopoty...

• 23. min.

Białorusini uspokojeni prowadzeniem, ale wci±ż groĽniejsi

• 21. min.

Zaczynamy 2. tercję!

• 20. min.

I koniec 1. tercji. Zaczęło się ¶wietnie, ale na nasze dwie bramki rywale odpowiedzieli czterema. Szkoda tych kar, które złapali¶my...

• 19. min.

Ruszyli¶my z kontr±, ale bł±d Pasiuta spowodował rekontrę, z któr± wyszło czterech rywali, zagranie ze skrzydła przed bramkę, tam kr±żek przej±ł Andriej Stas i pokonał Radziszewskiego

• 19. min.

Nie udało się dotrwać do przerwy... Stas i 4:2 dla Białorusi

• 18. min.

Nie zwalniaj± tempa Białorusini, a Polakom przyda się przerwa

• 17. min.

Wci±ż grali¶my w osłabieniu (na lód wrócił pierwszy z ukaranych, Malasiński), Stas ¶wietnie odegrał kr±żek za plecy do Graborenki, ten miał przed sob± puste pół bramki, bez kłopotów trafił do siatki

• 17. min.

I już przegrywamy... Graborenko strzela na 3:2 dla Białorusi

• 16. min.

Stiepanow niepilnowany, zgubili¶my go, potężne uderzenie z klepki i gol

• 16. min.

I już po herbacie - gol dla Białorusi, 2:2

• 16. min.

Retyyyy! Niedobrze razy dwa. Za dużo graczy na lodzie w naszym zespole - bez sensu, bo własnie wyprowadzali¶my kr±żek! - i teraz Białorusini już graj± 5 na 3

• 15. min.

Znów niedobrze - Tomasz Malasiński na ławce kar. Białorusini s± szybsi, znów musimy się bronić w osłabieniu

• 14. min.

Długo się bronili¶my, ale nie udawało się wybić kr±żka z naszej tercji - wreszcie Stiepanow odegrał pod niebiesk± linię do Bailena, a naturalizowany Amerykanin pokonuje Radziszewskiego

• 14. min.

Niestety! Gol dla Białorusi - trafia Bailen

• 13. min.

I już groĽnie - szybko rozegrali zamek Białorusini, Graborenko strzela - broni Radziszewski

• 13. min.

Teraz będzie ciężko... Dziubiński zahaczał rywala i przez dwie minuty będziemy grali w osłabieniu

• 12. min.

Uuuu, ależ sekwencja! Radziszewski w roli głównej, broni trzy kolejne strzały rywali, a ten ostatni, Stiepanowa, był arcygroĽny!

• 10. min.

I wybili¶my z głowy hokej Lalande'owi! Bialorusini zmieniaj± bramkarza - tera między słupkami Michaił Karnałkow

• 9. min.

Fantastyczne podanie Pasiuta do Łopuskiego, Lalande jeszcze obronił ten strzał, ale do odbitego kr±żka dopadł Chmielewski - białoruscy obrońcy jakby się zdrzemnęli... - i mamy drugiego gola!

• 9. min.

GOOOOOLLLLL! Chmielewski! Prowadzimy 2:0! Gospodarze w szoku!

• 9. min.

Ajjj, teraz bł±d Bychawskiego, Stas objechał Radziszewskeigo, ale nasz bramkarz zd±żył zablokować rywala

• 7. min.

I znów groĽnie. Ale teraz pod bramk± Białorusi! Mateusz Bepierszcz z wysoko¶ci bulika, Lalande z trudem odbija

• 7. min.

Stiepanow teraz groĽnie - objechał nasz± bramkę, przełożył kr±żek z forhendu na bekhend i sypn±ł z nadgarstka - Radziszewski z pełnym spokojem broni

• 5. min.

A odnotujmy, że tuż przed golem Bychawskiego Marcin Kolusz trafił w słupek! Znakomity pocz±tek Polaków

• PILNE

5. min.

Bychawski wła¶nie skończył karę, wyskoczył błyskawicznie z ławki kar, przej±ł kr±żek po podaniu Wajdy i zmie¶cił go między parkanami Lalande'a!

• 5. min.

GOOOOOLLLLL! Polska prowadzi po uderzeniu Bychawskiego

• 4. min.

Na razie nie ma się czego bać - Białorusini zakładaj± zamek, ale szybko¶ci± rozegrania kr±żka nie grzesz±. Strzał Bailena, łatwo łapie Radziszewski

• 3. min.

Niestety, Bartłomiej Bychawski na 2 minuty na ławkę kar... Gramy w osłabieniu

• 2. min.

Niezły pocz±tek w wykonaniu Polaków, Pociecha starał się zaskoczyć broni±cego białoruskiej bramki Lalande'a, ale ten odbił kr±żek

• 1. min.

Dzi¶ w polskiej bramce Rafał Radziszewski, który zast±pił Przemysława Odrobnego

• 1. min.

GRAMY!

• Po wygranej Słoweńców teoretyczne szanse maj± jeszcze Polacy, ale poza teorię te szanse nie wykraczaj±, bo rywale dzi¶ s± jeszcze mocniejsi niż wczroaj

• Wczoraj Polacy ulegli Słowenii 1:6, a Białoru¶ pokonała 5:2 Danię. Dzi¶ już za za nami jeden mecz - Słoweńcy ograli 3:0 faworyzowanych Duńczyków, który tym samym stracili już szanse na grę na igrzyskach w Korei za dwa lata