MŚ w hokeju. Kanada rozbiła USA i pokazała wielką siłe - To jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

1 : 5

• piątek, 06 maja 2016
  • KONIEC MECZU

60. min.

Koniec meczu. Kanadyjczycy rozbijają Amerykanów w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata elity w Rosji.

• 58. min.

Amerykanie próbują podkręcić tempo, ale... nie bardzo im to wychodzi. Kanadyjczycy kontrolują grę w końcówce.

• 55. min.

USA już w komplecie. Niecałe pięć minut do końca meczu.

• 53. min.

Na dodatek Amerykanie w osłabieniu. Dwie minuty kary.

• GOOOOOOL

51. min.

Niesamowici są Kanadyjczycy! W osłabieniu strzelają piątą bramkę. Marchand uciekł obrońcom, wyszedł sam na sam z bramkarzem i spokojnie powiększył prowadzenie.

• 50. min.

Dobre uderzenie Amerykanów, ale krążek tuż przed bramką odbił jeden z kanadyjskich obrońców.

• 49. min.

Dwie minuty kary dla O'Reilly'ego. Kanada w osłabieniu.

• GOOOOOOL

45. min.

Kanada pieczętuje zwycięstwo! Jenner wjechał przed amerykańską bramkę i z ostrego kąta wpakował krążek do bramki. Amerykanie bezradni.

• 43. min.

Amerykanie ruszyli do ataku, ale nie mogą zapominać o obronie. Kanadyjczycy przed momentem przejęli krążek, ale strzał obronił Kinkaid.

• 41. min.

Zaczęli!

• 40. min.

Zawodnicy są już na tafli. Za chwilę początek trzeciej tercji.

• 40. min.

Koniec drugiej tercji. Obraz gry się nie zmienia. Kanada kontroluje mecz.

• PILNE

40. min.

Niewiele brakowało, a Kanada miałaby już cztery bramki. Kinkaid jakimś cudem zbił krążek na słupek i uratował Amerykanów.

• 36. min.

Z dystansu ładnie uderzał jeden z Kanadyjczyków, ale trafił prosto w zawodników ustawionych przed amerykańską bramką.

• 35. min.

Pięć minut do końca drugiej tercji.

• 34. min.

Kolejna ładna akcja Kanady, kolejny strzał, ale tym razem Kinkaid złapał krążek.

• GOOOOOOL

32. min.

I jest pierwsze trafienie w drugiej tercji. Kanada! Duchene wykończył sprytną akcję i nie dał szans amerykańskiemu bramkarzowi.

• 31. min.

Kanadyjczycy przetrwali grę w osłabieniu bez straty bramki. Kanada już w komplecie.

• 28. min.

Dwie minuty kary dla Kanady. Amerykanie w przewadze.

• 25. min.

Po przerwie tempo gry nieznacznie spadło. Amerykanie próbują wyrównać, ale na razie Kanadyjczycy mądrze bronią dostępu do własnej bramki.

• 23. min.

Świetna szansa Amerykanów, ale doskonale broni Talbot. Dobry początek drugiej tercji w wykonaniu USA.

• 21. min.

Czas na drugą tercję. W ataku Kanadyjczycy.

• 20. min.

Koniec pierwszej tercji. Zasłużone prowadzenie Kanadyjczyków.

• PILNE

18. min.

Michael Stone huknął na amerykańską bramkę, ale krążek przeleciał obok bramki.

• 17. min.

Zawodnicy USA nie radzą sobie z silną i dobrze ustawioną obroną Kanady. Przewaga po stronie aktualnych mistrzów świata.

• 16. min.

Kanada oddała już 11 celnych strzałów, Amerykanie 7.

• 15. min.

Imponująco gra dzisiaj ofensywa Kanady. Sprytna wymiana krążka zakończona groźnym strzałem. Dobrze broni Kinkaid.

• 14. min.

Cudowna obrona kanadyjskiego bramkarza! Odbił strzał z dystansu Larkina, a dobitka przeleciała obok bramki.

• 12. min.

Niewiele brakowało, a Gallagher do bramki dołożyłby właśnie asystę. Tym razem Kanadyjczycy nie trafili jednak do bramki.

• 10. min.

Amerykanie próbują odpowiedzieć, ale reprezentanci Kanady oddalają niebezpieczeństwo od własnej bramki.

• GOOOOOOL

8. min.

Atomowe uderzenie w samo okienko Brendana Gallaghera i Kanadyjczycy już prowadzą. Bramkarz USA bez szans.

• 8. min.

Amerykanie dobrze bronili się w osłabieniu, nie stracili bramki i znów grają w komplecie. Kanadyjczycy nie byli w stanie zbudować skutecznego ataku.

• 7. min.

Kanadyjczycy znów w przewadze. Defensywa Amerykanów w opałach.

• GOOOOOOL

6. min.

Cóż za odpowiedź! 1:1! Sprytne podanie zza bramki do Taylora Halla, a ten spokojnie zmieścił krążek między bramkarzem i słupkiem. Fenomenalne widowisko!

• 5. min.

Zawodnicy z Kanady już w komplecie.

• GOOOOOOL

5. min.

Piękna akcja Amerykanów! Maroon w odpowiednim momencie znalazł się przed bramkarzem i bez problemów wpakował krążek do bramki!

• 4. min.

Amerykanie już w pełnym składzie. Przetrwali grę w osłabieniu, a teraz dwie minuty kary dla Kanadyjczyków.

• PILNE

3. min.

Zawodnicy USA zamknięci przed własną bramką, Kanada gra w przewadze i ostro atakuje!

• 1. min.

Krążek w grze! Kanadyjczycy grają w czerwonych bluzach, Amerykanie w biało-granatowych.

• Zawodnicy są już na tafli. Za moment zaczynamy!

• Kanadyjczycy bronią tytułu z zeszłego roku. Czy będą w stanie powtórzyć swój sukces?

• Zaczynamy mistrzostwa świata elity w hokeju! Gospodarzem turnieju są Rosjanie, a na start zapraszamy na elektryzujące starcie Stanów Zjednoczonych z Kanadą.

USA
Bramki: Maroon (04:54) Skład: Kinkaid, Condon - Wideman, Hanifin, Larkin, Foligno, Hinostroza - McCabe, Skjei, Schroeder, Maroon, Matthews - Murphy, Warsofsky, Fasching, Hendricks, Wood - Santini, Vatrano, Connor, Motte, Compher