Hokejowe M¦. Austria przegrała ze Słoweni±, koniec marzeń Polaków [ZAPIS RELACJI]

1 : 2

• pi±tek, 29 kwietnia 2016
  • 60. min.

Koniec! Austria przegrała ze Słoweni± 1-2, przez co Polacy stracili szanse na awans do elity. O 20 zagraj± z Japoni±, ale na pewno nie zajm± już drugiego miejsca premiowanego awansem. Polacy maj± szanse na trzecie miejsce w katowickim turnieju. Do elity wróc± Słoweńcy.

• 60. min.

Ogromne zamieszanie pod słoweńsk± bramk±. Austriacy za wszelk± cenę chcieli zdobyć kr±żek trzykrotnie uderzaj±c przy tym kijem Gregorca. Sędziowie nie nałożyli jednak żadnych kar.

• 60. min.

Verlić dostał karę, a Austriacy wycofuj± bramkarza - graj± ostatnie 50 sekund w 6 na 4. Przyniesie to efekt?

• 59. min.

Słowenia była blisko zdobycia trzeciej bramki, ale Starkbaum popisał się dobr± interwencj± w ostatniej chwili.

• 58. min.

Prawie trzy minuty do końca. By Polacy zachowali szanse na awans do elity Austriacy musz± strzelić w tym czasie dwa gole...

• 57. min.

Kolejne spięcie pod bramk± Słowenii, w ruch poszły pię¶ci, sędziowie musieli rozdzielać hokeistów.

• 56. min.

Ken Ograjensek, zdobywca bramki dla Słowenii, trafia na ławkę kar.

• 54. min.

Małe spięcie pod słoweńsk± bramk±.

• 53. min.

Słoweńcy blisko gola, ale Starkbaum ratuje swoj± drużynę ofiarn± interwencj±.

• 50. min.

Słowenia nie atakowała zbytnio nawet gdy grała w przewadze - broni zadowalaj±cego j± rezultatu. Ale po chwili Austriacy dostali kolejn± karę, tym razem odesłano na ławkę kar Stefana Ulmera.

• 48. min.

Uderzenie Bachera z dystansu łatwo obronił słoweński bramkarz. Słoweńcy obecnie graj± w przewadze po tym, jak Komarek - zdobywca bramki dla Austrii - został odesłany na dwie minuty na ławkę kar.

• 44. min.

Austriacy s± bardzo aktywni i widać, że bardzo zależy im na wyrównaniu, ale widać nieco chaosu zarówno w ich poczynaniach, jak i Słoweńców.

• 42. min.

Dobry pocz±tek trzeciej tercji w wykonaniu Austrii, ale nadal bez wyrównuj±cego trafienia. Kroselj uratował swoich kolegów przed strat± bramki.

• 41. min.

Zaczynamy trzeci± tercję! Do boju, Austrio!

• 40. min.

Koniec drugiej tercji. Słoweńcy wykorzystali pięciominutow± grę w przewadze na 13 sekund przed jej końcem i zdobyli w ten sposób bramkę na 2-1. To bardzo złe wie¶ci dla Polski, która może awansować do elity tylko je¶li Austria wygra to spotkanie w 60 minut (Polacy musieliby pokonać również Japonię).

• 39. min.

Komarek dwukrotnie minimalnie obok bramki Słowenii.

• 38. min.

Ganahl z Ticarem mieli małe spięcie pod bramk±, ale już wszystko w porz±dku.

• 37. min.

Zablokowany groĽny strzał Słoweńców. Austriacy graj± już w pełnym składzie.

• 36. min.

W strzałach na bramkę Słoweńcy prowadz± z Austri± 17-16. Słowenia przeciętnie weszła w ten mecz, ale już w drugiej tercji znacznie przeważa.

• 34. min.

Dwie minuty kary dla Bernharda Starkbauma, który faulował w pobliżu własnej bramki.

• 31. min.

Anze Kuralt dostał dwie minuty kary.

• 31. min.

Je¶li Słowenia wygra to spotkanie, drugie miejsce zajm± Włosi.

• 28. min.

BRAMKA DLA SŁOWENII! Ken Ograjensek trafił na 13 sekund przed końcem kary dla Austriaków! Złe wiadomo¶ci dla Polski.

• 25. min.

GroĽne uderzenia Słoweńców, ale nadal jest 1-1.

• 24. min.

Alexander Pallestrang zaatakował głowę rywala według sędziów i już nie zagra w tym meczu. Austriacy będ± za to osłabieni przez pięć minut. Słoweńcy będ± chcieli wykorzystać ten czas, by obj±ć prowadzenie.

• 22. min.

Spokojne tempo, bez szarżowania. Starkbaum obronił strzał Verlicy.

• 21. min.

Zaczynamy drug± tercję.

• 20. min.

Koniec pierwszej tercji! Austriacy remisuj± 1-1 ze Słoweni±. Sprawiedliwy wynik, choć Austriacy nieznacznie przeważali. To im kibicujemy - je¶li wygraj± w 60 minutach, Polacy zachowaj± szanse na drugie miejsce i awans do elity.

• 19. min.

Austriacy mieli dobr± okazję, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• 17. min.

Austriacy prowadz± 10-6 w strzałach na bramkę.

• 16. min.

Słoweńcy dług± rozgrywaj± swoje akcje gdy grali w przewadze, ale nie zdołali obj±ć prowadzenia.

• 15. min.

Mamy małe problemy z bramk± Austriaków, która się przesunęła. Sędziowie usunęli jednak już usterkę i wznawiamy grę. Słoweńcy graj± w przewadze po tym, jak Raphael Herburger trafił na ławkę kar.

• 14. min.

Szybka, kombinacyjna akcja Austriaków, ale słoweński bramkarz stan±ł na wysoko¶ci zadania.

• 13. min.

Hofer miał dwie okazje do strzału, ale dwukrotnie nie trafił w kr±żek.

• 11. min.

BRAMKA DLA SŁOWENII! Robert Sabolić zdobywa drug± bramkę na tych mistrzostwach i wyrównuje stan spotkania z Austri±. Piękne uderzenie w okienko.

• 10. min.

Ales Musić ze Słowenii trafił w słupek.

• 8. min.

Austriacy oddali już pięć strzałów na bramkę Słoweńców, którzy jak do tej pory zrewanżowali się zaledwie jednym uderzeniem. Duża przewaga Austriaków.

• 6. min.

BRAMKA DLA AUSTRII! Konstantin Komarek trafił z prawego skrzydła w 5:49, jeszcze gdy Austria grała w przewadze.

• 5. min.

Kara dwóch minut dla Anze Kuralta, reprezentanta Słowenii.

• 4. min.

Wyrównany pocz±tek spotkania, nieco chaotyczna gra - Austriacy uderzaj± z daleka, ale bez efektu. Przypominamy: by Polacy mieli szanse na awans do elity, Austria musi wygrać w 60 minutach.

• 1. min.

Zaczęli!

• Pocz±tek meczu Austria - Słowenia o 16.30.

• Tu się jednak nie kończ± warianty. Nawet je¶li Austriacy i Polacy wygraj± za 3 punkty, to Polacy zajm± drugie miejsce i awansuj± do elity, ale... tylko w teorii. W maju odbęd± się M¦ elity w Rosji. Zagraj± tam Niemcy i Francja, które będ± gospodarzami M¦ 2017. Dlatego z elity spa¶ć nie mog±. Je¶li więc która¶ z tych drużyn zajmie jedno z ostatnich miejsc - dwóch ostatnich nie mog±, bo graj± w tej samej grupie M¦ - wtedy awans z katowickiego turnieju wywalczy tylko zwycięzca. Polacy mistrzostw już nie wygraj± - nie ma takiej możliwo¶ci.

• Wcze¶niej Polakom pomogli Włosi, którzy wygrali 2:1 z Kore± Południow± po zaciętej końcówce.

Hokej. M¦ Dywizji 1A. Włosi pokonali Koreę i pomogli Polakom w awansie do elity. Teraz kibicujemy Austrii

Polscy hokei¶ci pokonali Austrię 1:0 i wci±ż maj± szansę na awans do elity. Co musi się stać w ostatniej kolejce, by¶my awansowali? Włosi wygrali z Kore± Południow± 2-1, więc Austria musi pokonać Słowenię, a Polacy musz± wygrać z Japoni±.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu Austria - Słowenia. To bardzo ważne spotkanie dla Polaków; mog± awansować do hokejowej elity, je¶li Austriacy wygraj± to spotkanie za 3 punkty (bez dogrywki), a póĽniej Polacy wygraj± z Japoni±.