Hokej. Fenomenalny Odrobny! Polacy wygrali z Węgrami po rzutach karnych i awansowali do II fazy kwalifikacji [ZAPIS RELACJI]

0 : 1
(0 : 1)

• niedziela, 14 lutego 2016
  • 65. min.

Bohaterem meczu oczywiście Przemysław Odrobny. Rywale oddali na jego bramkę 38 strzałów i ani razu krążek nie wpadł do środka. Pozostał niepokonany również w rzutach karnych. Dwa strzały obronił, raz uratował go słupek. Uff... co to były za emocje. A jakie by były, jakby Polacy awansowali na igrzyska! Mały kroczek właśnie zrobiliśmy. Dziękujemy za to naszym reprezentantom, a Wam za udział w tej hokejowej relacji. We wrześniu kolejne!

• 65. min.

Polacy niespodziewanie (dla zgromadzonej w Budapeszcie publiki) wygrywają z Węgrami po rzutach karnych 1:0 i awansują do wrześniowego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Pjongczang

• PILNE

65. min.

Słupek!!!!!!! POLACY wygrywają z Węgrami PO RZUTACH KARNYCH!!!!!!

• 65. min.

Chmielewski niestety prosto w parkany. Wciąż 1:0 dla nas.

• 65. min.

Odrobny znów broni!

• 65. min.

1:0 dla Polski! Zapała!

• 65. min.

Hari strzelał, Odrobny obronił!

• 65. min.

Węgrzy zaczynają!

• 65. min.

Rolba czyści lodowisko. Za chwilę decydujące momenty spotkania.

• 65. min.

Odrobny obronił w sumie 38 strzałów. To świetny prognostyk przed rzutami karnymi. Przypomnijmy - która drużyna wygra, awansuje do kolejnego turnieju kwalifikacji igrzysk olimpijskich.

• 65. min.

KONIEC DOGRYWKI! RZUTY KARNE!

• 65. min.

Uderzenie Zapały, Rajna broni!

• 64. min.

30 sekund, atakują Węgrzy.

• 64. min.

Gramy w komplecie!! Brawo Odrobny. Jeszcze minuta do końca!

• 64. min.

Odrobny superstar!!! Odbił trzy uderzenia. Jeszcze 30 sekund do końca kary.

• 62. min.

Niestety, będzie kara dla Polaka! Mikołaj Łopuski schodzi na ławkę kar. Gramy w trójkę przeciwko czwórce rywali.

• 62. min.

Minuta dogrywki za nami. Na razie bez strzałów.

• 61. min.

Ogromne nerwy w boksach obu drużyn. I piekielne zmęczenie. Już po 20 sekundach pierwsze zmiany linii.

• 61. min.

No to panowie, oby bez kar! Zaczynamy!

• 60. min.

Jeśli dogrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia, do wyłonienia zwycięzcy turnieju będą potrzebne rzuty karne.

• 60. min.

Znakomity mecz w Budapeszcie. Nie ma bramek, ale emocje nieprawdopodobne. Akcja za akcję, strzał za strzał, obrona za obronę, najszybszy zespołowy sport świata w pełnej krasie. W strzałach 34:23 dla gospodarzy.

• PILNE

60. min.

KONIEC III TERCJI! 0:0! DOGRYWKA!!

• 60. min.

Węgrzy mają jeszcze 18 sekund i krążek w naszej tercji. Biorą czas.

• 60. min.

I na koniec jeszcze jedna obrona Odrobnego!

• 59. min.

Ależ mieliśmy szczęście!!! Węgier wyłonił się przed bramką i uderzył z pierwszego krążka, ale Odrobny broni. Co za mecz! Akcja za akcję.

• 57. min.

Przeważamy, ale krążek wciąż nie wpada. Próbował Kolusz.

• 55. min.

Łopuski miał przed sobą pół pustej bramki, ale Rajna zdążył i obronił!

• 55. min.

W końcu oddaliśmy strzał. Zapała zablokowany.

• 54. min.

Krążek poza lodowiskiem. Na razie źle wygląda nasza gra w przewadze.

• 54. min.

Węgierska publika piszczy i gwiżdże. Ale zasady są nieubłagane - w momencie, w którym gracz traci kask, musi udać się do swojego boksu. A Vincze kontynuował grę.

• 54. min.

Kara dla Vincze za grę bez kasku! Znów zagramy w przewadze!

• 53. min.

Hokeiści bardzo zmęczeni. Coraz częstsze zmiany linii w obu drużynach.

• 51. min.

Polacy strzelają już każdej pozycji. Krążek ciągle wraca. A to Rajna obroni, a to obrońca odbije.

• 50. min.

Ładna akcja Chmielewskiego, ale nie zakończyliśmy jej strzałem. Przewaga niewykorzystana. Węgrzy już w komplecie.

• 48. min.

Kotlorz uderza na bramkę, ale Rajna broni.

• 48. min.

Polacy w przewadze! To może być kluczowy moment meczu.

• 47. min.

I znów Polacy! Łopuski w swoim setnym meczu w reprezentacji mógł zdobyć bramkę, ale no, pech! Słupek!

Ojej!!! Odrobny opuścił bramkę, a krążek znalazł się przed nią. Na szczęście, Węgrzy nie zdołali wykorzystać tej sytuacji.

Wreszcie coś się dzieje! Polacy w natarciu, Malasiński uderzał przed bramką, ale został zablokowany!

• 44. min.

Spokojniejszy fragment spotkania, niewiele strzałów w tej tercji. Hokeiści skupieni przede wszystkim na tym, żeby nie popełnić błędu. Jeden może oznaczać koniec marzeń o igrzyskach.

• 44. min.

Szybkie akcje z obu stron, ale Polacy nie mieli w tej tercji jeszcze tak groźnej sytuacji jak gospodarze.

• 41. min.

Ufffffffffff.... Znów możemy odetchnąć. Daniel Koger był sam na sam z Odrobnym i na szczęście przegrał ten pojedynek.

• 41. min.

Decydująca tercja przed nami. Czy w końcu krążek wpadnie do bramki? I której?

• 40. min.

A w strzałach celnych 24:14 dla Węgrów.

• 40. min.

Koniec II tercji. Ponownie bezbramkowej.

• 40. min.

Ufffffffffffff............. Polacy na koniec znaleźli się w potrzasku, Węgrzy przycisnęli, ale Odrobny rozgrywa fantastyczne spotkanie. Krążek odbija się od niego jak od ściany.

• 39. min.

Węgier o wyjątkowo walentynkowym nazwisku Kiss próbował szczęścia, ale nie trafił.

• 37. min.

Szalone ataki z obu stron, kontra za kontrę, ale bramkarze nadal górą.

• 37. min.

Koniec przewagi. Druga niewykorzystana. Wciąż 0:0.

• 36. min.

Za mało strzałów w przewadze, za wolne podania i na dodatek spalony. Nie wygląda to najlepiej. Ale jeszcze pół minuty.

• 36. min.

Krążek po niecelnym strzale odbił się od arbitra i wrócił do Polaków. Atakujemy.

• 34. min.

Bepierszcz był bliski strzelenia bramki i był faulowany! Gramy w przewadze!

• 34. min.

Krążek wrzucony przed bramkę Odrobnego, ale ten ponownie był czujny. Złapał hokejowy przedmiot pożądania i arbiter odgwizdał krótką przerwę.

• 34. min.

Węgrzy przyspieszyli grę. Odrobny w opałach.

• 33. min.

W celnych strzałach 18:12 dla Węgrów.

• 33. min.

Kapitalne uderzenie Pawła Droni. Rajna broni! I jeszcze raz. Ten przeklęty krążek nie chce dziś wpaść do bramki!

• 31. min.

Błąd w obronie!!!! Andras Benk oko w oko z Odrobnym i.... brawooooooooo!!! Pan Przemysław znów odbija krążek.

• 28. min.

A nie! Nawet trafił w poprzeczkę ten krążek. Mieliśmy szczęście.

• 28. min.

Szybka kontra Węgrów. Krążek pomknął tuż nad poprzeczką!

• 28. min.

Węgrzy kłócą się z Dziubińskim, który ich zdaniem za ostro atakował bramkarza. Arbiter odciąga krewkich sportowców od siebie.

• 28. min.

Bardzo ładna akcja Polaków. Łopuski minimalnie niecelnie, a potem po podaniu Chmielewskiego uderzył z pierwszego krążka jeden z obrońców. Rajna łapie krążek.

• 26. min.

Węgrzy w komplecie nacierają na bramkę Odrobnego, który dwoi się i troi.

• 25. min.

Koniec przewagi. Niestety tylko początek powerplay'a był dobry w naszym wykonaniu.W strzałach w tym momencie 16:8 dla gospodarzy.

• 25. min.

Polacy założyli zamek i oddali strzał z niebieskiej. Zakotłowało się pod węgierską bramką, ale złośliwy krążek nie chciał do niej wpaść.Zniknął gdzieś w gąszczu hokejowych postaci. Sędzia przerwał akcję.

• 25. min.

Patryk Wronka uderzony kijem w twarz! Przypadkowo, ale będzie kara dla Węgrów!

• 23. min.

Aron Chmielewski popisuje się techniką, ale za długo, za długo, niepotrzebnie! Traci krążek i Węgrzy mają kontrę. Całe szczęście, że Odrobny nie przysnął. Kolejna świetna obrona biało-czerwonego bramkarza.

• 21. min.

Ale była szansa! Krążek odbił się od bandy za bramką, dopadł do niego Zapała i uderzył. Bramkarz był jednak czujny. Zabrakło centymetrów.

• 21. min.

Druga tercja przed nami.

• 20. min.

Koniec odpoczynku. Wojownicy wracają na lód.

• 20. min.

KONIEC I TERCJI! Polacy remisują bezbramkowo z Węgrami i grają bardzo dobrze. W celnych strzałach jednak 11:4 dla gospodarzy.

• 17. min.

Łopuski wyjechał zza bramki, obrócił się i huknął. Niestety tuż obok słupka.

• 17. min.

Ajajaj! Urbanowicz miał kapitalną okazję do strzelenia bramki, złożył się, uderzył i w ostatniej chwili obrońca wyciągnął kij odbijając krążek

• 15. min.

Niegroźne wstrzelenie krążka w tercję i Odrobny popełnia ogromny błąd! Krążek odbił mu się od parkanów, a myślał, że go złapał. W efekcie "guma" znalazła się tuż przed nim i Węgier był bliski wstrzelenia go do bramki.

• 15. min.

Kolejny raz Polacy na spalonym. Sześć minut do końca I tercji.

• 13. min.

Bagiński znalazł się w dobrej sytuacji, ale krążek po jego uderzeniu odbił się od kija rywala.

• 13. min.

Pasiut znalazł się oko w oko z Rajną, ale gwiiiiiiiiiiiiiiiiizd. Spalony.

• 11. min.

Przerwana akcja Węgrów. Ktoś poruszył bramkę.

• 10. min.

Polacy w natarciu. Dwa strzały zablokowane przez węgierskich obrońców. Mecz się wyrównał.

• 8. min.

Mocny strzał Polaków z niebieskiej linii, ale ciut zasłonięty Rajna nie dał się zaskoczyć. Odbił gumę parkanem.

• 8. min.

Odrobny znów broni. W sumie Węgrzy oddali już siedem strzałów, a Polacy trzy.

• 7. min.

Rajna broni strzał Dziubińskiego. Polacy grają coraz lepiej.

• 5. min.

Jest akcja Polaków! Pasiut oddał niecelny strzał.

• 5. min.

Urbanowicz wraca do gry! Węgrzy nie oddali strzału w przewadze. Może teraz my wreszcie zaatakujemy?

• 4. min.

Bardzo mądra obrona Polaków, krążek "przykleił" się do bandy. Węgrzy nie są w stanie oddać strzału.

• 3. min.

Odrobny znów broni, ale niestety był faul Macieja Urbanowicza. Będziemy grali w osłabieniu.

• 2. min.

Węgrzy nie opuszczają naszej tercji. Odrobny musi być bardzo czujny.

• 1. min.

Uffff!!!! Odrobny broni w sytuacji sam na sam! Fatalny błąd obrony, ale nasz bramkarz stanął na wysokości zadania. Znakomita obrona.

• W pierwszym meczu Polacy pokonali 6:2 Estonię, a w drugim 9;1 Litwę. Jak będzie dziś? ZACZYNAMY!

• W bramce Polaków dziś Radosław Odrobny. Od niego z pewnością będzie zależeć najwięcej.

• Mnóstwo dymu i... są! Bohaterowie dzisiejszego starcia wyjeżdżają na lodowisko.

• Meczu wciąż nie ma. Teraz lód zamienił się w ekran filmowy, na którym widać cieszących się hokeistów.

• Co za oprawa przed meczem! Najpierw było ciemno i widzieliśmy tylko zegar, a gdy zrobiło się jasno ruszyły na lód łyżwiarki.

• Przed nami decydujący mecz turnieju prekwalifikacyjnego do igrzysk w Pjongczang. Polacy grają z gospodarzami Węgrami o zwycięstwo w całych zawodach. Jeśli przegrają stracą szansę awansu na igrzyska. Jeśli wygrają, w decydującej fazie kwalifikacji prawdopodobnie zmierzą się z Białorusią, Słowenią i Danią.