MŚ w hokeju. Amerykanie z brązowym medalem [ZAPIS RELACJI]

2 : 3
(0 : 1)

• niedziela, 19 maja 2013
  • KONIEC MECZU

Reprezentacja USA zdobyła brązowy brązowy medal hokejowych mistrzostw świata. W meczu o trzecie miejsce pokonała Finlandię po karnych 3:2. Finowie, którzy przegrywali po dwóch tercjach 0:2, walczyli jak lwy. Lauri Korpikoski strzelił dwa gole i doprowadził do dogrywki. W niej nie padła bramka, a karne lepiej strzelali Amerykanie. Właściwie jeden z nich - zawodnik Montreal Canadiens Alex Galchenyuk, który wykorzystał obie swoje próby. Finowie trafili tylko raz.

Bohater USA - Alex Galchenyuk.

• 70. min.

1:2 Galchenyuk znowu trafia! Amerykanie trzecią drużyną świata!

• 70. min.

Finowie dwukrotnie nie trafiają i teraz Amerykanie przed wielką szansą!

• 70. min.

1:1 Galchenyuk trafia!

• 70. min.

1:0 Pesonen trafia w okienko!

• 70. min.

0:0 Oshie trafia w parkany bramkarza.

• 70. min.

0:0 Gibson broni strzał Kontioli.

• 70. min.

0:0 Craig Smith z Nashville Predators marnuje pierwszego karnego. Gubi krążek.

• 70. min.

Koniec dogrywki! Przed nami rzuty karne!

• 70. min.

Pesonen nie trafił w bramkę z metra! Co za emocje w Sztokholmie. 30 sekund do końca dogrywki.

• 68. min.

Ależ szczęście Finów! Trouba piekielnie mocno uderzył z niebieskiej, a krążek odbił się od czubka kija fińskiego bramkarza.

• 66. min.

Zawodnicy obu drużyn robią wszystko, żeby przede wszystkim nie stracić gola. O medalu zadecydują karne?

• 64. min.

A tak strzelał swoje bramki bohater Finów Lauri Korpikoski, na co dzień zawodnik Phoenix Coyotes:

• 64. min.

Znakomita akcja Trouby, objechał pół boiska, potem bramkę i strzelił z ostrego kąta. Fiński bramkarz był jednak czujny. Wyciągnął nogę i zamknął krążkowi drogę do bramki.

• 61. min.

Zaczęła się dogrywka.

• 60. min.

Jeszcze zakotłowało się pod bramką Finów, ale wybrzmiała syrena i mamy dogrywkę!

• 59. min.

Gibson ratuje USA! Dwie fenomenalne obrony bramkarza. Wyciągnął się jak długi i odbił dwa bardzo groźne strzały rywali.

• 56. min.

A teraz Gibson! Koskiranta strzelił z całej siły z trzech metrów, ale Amerykanin odbił "gumę".

• 53. min.

Amerykanie rzucili się do ataku, ale fiński bramkarz spisuje się bez zarzutu.

• 53. min.

OPIS BRAMKI: Finowie dopięli swego. Bohaterem Mikael Granlund, który minął dwóch rywali, rzucił się (dosłownie) pod bramkę, a tam stał jego kolega Korpikoski, którzy uderzył bez zastanowienia prosto do bramki.

• GOOOOOOL

53. min.

Gol dla Finlandii! 2:2!

• 52. min.

Robi się coraz bardziej nerwowo, po każdej niemal akcji mamy przepychanki.

• 52. min.

I jeszcze jeden groźny strzał. Hietanen strzela z bardzo bliska, ale Gibson znów jest górą.

• 50. min.

Ależ szansę zmarnował Aaltonen! Znalazł się sam na sam z Gibsonem i trafił w jego parkany. Powinno być 2:2!

• 48. min.

OPIS BRAMKI: Lauri Korpikoski strzałem z nadgarstka umieszcza krążek w bramce. Na brawa zasługują też Vaanen i Mikael Granlund, którzy zaliczyli po asyście. Mecz nabiera rumieńców!

• GOOOOOOL

48. min.

Gol dla Finlandii! 1:2!

• 48. min.

Amerykanie atakują sporadycznie. Przed sekundą Trouba uderzał pod poprzeczkę, ale Raanta wyciągnął w ostatniej chwili rękę i krążek wpadł do jego łapawicy.

• 47. min.

Kolejna dobra okazja dla Finów. Aaaltonen wjechał do tercji rywali z krążkiem, rywale myśleli, że poda, a on sam pognał na bramkę. Strzelił w końcu z backhandu, ale Gibson znów był tam, gdzie powinien.

• 44. min.

Świetna, szybka kontra Finów zakończona mocnym strzałem Salminena. Ale Gibson popisał się znakomitym refleksem. Złapał krążek, który zmierzał w okno jego bramki.

• 41. min.

Zaczynamy trzecią tercję!

• 40. min.

Tak walczą dziś o brąz Finowie i Amerykanie:

• 40. min.

Koniec drugiej tercji. Tempo gry jest znakomite, Finowie nie jeżdżą, oni latają nad lodem. Widać, że bardzo chcą zdobyć kontaktową bramkę, ale w tej dobrze spisuje się Gibson, a i amerykańscy obrońcy krążkom się nie kłaniają. Blokują strzał za strzałem.

• 37. min.

Finowie prowadzą 16:14 w strzałach. Grają w tym momencie lepiej od Amerykanów, ale nie potrafią stworzyć sobie dobrej strzeleckiej sytuacji. Większość uderzeń to strzały z niebieskiej linii.

• 35. min.

Lepszy okres gry Finów. Oddają strzał za strzałem, ale nie mogą trafić w bramkę. Krążek odbija się od bandy za bramką Gibsona.

• 32. min.

Ależ zamieszanie pod bramką Finlandii! Bramkarz jednak radzi sobie jakoś z ostrzałem!

• 30. min.

Amerykanie żmudnie przeciskają się teraz pod bramkę Finlandii. Wznowienie za wznowieniem, ale ustrzelić trzeciego gola nie mogą.

• 27. min.

Przez chwilą groźnie pod bramką Amerykanów, ale przytrzymują potem krążek za bramką, uspokajają sytuację i pozbywają się zagrożenia.

• 25. min.

Znakomita akcja USA, bramkarz rywali szukał krążka, modlił się o wznowienie, ale to Amerykanie cały czas ostrzeliwali (niecelnie) jego bramkę. W końcu udało się wybić na uwolnienie.

• 23. min.

Początek, Finlandia rzuca się do ataku. Na razie jednak bez skutku. Amerykanie starają się kontrować.

• 21. min.

Druga tercja!

• 20. min.

Koniec pierwszej tercji.

• 19. min.

Amerykanie mają zdecydowaną przewagą, dużo częściej atakują, zamykają przeciwników w ich tercji obronnej.

• 16. min.

Dobra akcja Amerykanów, którzy podwyższają wynik. Reprezentanci Finlandii dali się rozegrać i brązowy medal nieco im odskoczył.

• 16. min.

0:2! Stastny!

• 14. min.

Korpikoski potraktował rywala bezceremonialnie i w pełni zasłużenie odpocznie sobie dwie minutki na ławce kar.