Pjongczang 2018. Trzecia porażka Polski w turnieju kwalifikacyjnym hokeistów

Polscy hokeiści przegrali w Mińsku z Danią 2:5 (1:1, 0:2, 1:2) w trzecim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Pjongczangu w 2018 roku. Obie drużyny nie miały już szans na awans.

Polacy przegrali ze Słowenią 1:6 i z Białorusią 3:5. Duńczycy przegrali z gospodarzami 2:5 i ze Słowenią 0:3.

Jeszcze w pierwszej tercji Polacy dotrzymywali kroku rywalom - wyrównali w 14. minucie za sprawą strzału Kamila Kalinowskiego - ale już w drugiej tercji Duńczycy odskoczyli Polakom po trafieniach Mikkela Boedkera i Fransa Nielsena. W trzeciej tercji Polacy się jeszcze nie poddawali i w 51. minucie zdołali pokonać duńskiego bramkarza - zrobił to Maciej Urbanowicz. Ostatecznie Duńczycy wygrali 5:2 i zajęli trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym.

O godz. 16.00 Białoruś zagra ze Słowenią o pierwsze miejsce i awans na igrzyska.