Hokej. MŚ Dywizji 1A. Włosi pokonali Koreę i pomogli Polakom w awansie do elity. Teraz kibicujemy Austrii

2 : 1
Informacje
MŚ I dywizji - 2016 - Grupa A
Piątek 29.04.2016 godzina 13:00
Wyniki szczegółowe
1 Ter.
2 Ter.
3 Ter.
Wynik
Włochy
1
0
1
2
Korea Płd.
0
0
1
1
Polscy hokeiści pokonali Austrię 1:0 i wciąż mają szansę na awans do elity. Co musi się stać w ostatniej kolejce, byśmy awansowali? Włosi wygrali z Koreą Południową 2-1, więc Austria musi pokonać Słowenię, a Polacy muszą wygrać z Japonią.
Awans do elity wywalczą dwa najlepsze zespoły rozgrywanych obecnie w katowickim Spodku. Chyba, że w mistrzostwach świata elity, które odbędą się w maju w Rosji, któreś z dwóch miejsc spadkowych zajmie Francja lub Niemcy. Te kraje będą gospodarzami MŚ 2017 i dlatego z elity spaść nie mogą. Jeśli więc któraś z tych drużyn zajmie jedno z ostatnich miejsc - dwóch ostatnich nie mogą, bo grają w tej samej grupie MŚ - wtedy awans z katowickiego turnieju wywalczy tylko zwycięzca. Polacy mistrzostw już nie wygrają - nie ma takiej możliwości. Dlatego, by biało-czerwoni awansowali, musi zajść pierwszy warunek, związany z Francją i Niemcami (szczegółową analizę przeczytasz tutaj).

By Polacy zajęli drugie miejsce muszą pokonać Japonię (początek meczu o 20.30), a Austria musi wygrać ze Słowenią w 60 minut (początek o 16.30). W takim wypadku Polska, Słowenia i Włochy miałyby tyle samo punktów i zostałaby stworzona mała tabelka ze spotkań między tymi drużynami. Polacy mieliby najlepszy bilans bramkowy, który dałby upragnione drugie miejsce.

Włochy - Korea Południowa

Włosi pokonali Koreę 2:1 po bardzo zaciętej końcówce. Jeszcze na 6 minut przed końcem Italia prowadziła 1:0. Wtedy podwyższyła za sprawą trafienia Daniela Tudina. Potem grali w osłabieniu i Koreańczycy wycofali bramkarza, dzięki czemu zdobyli kontaktową bramkę na cztery minuty przed końcem. Do końca wściekle atakowali, ale nie zdołali wyrównać, co jest bardzo dobrą wiadomością dla reprezentacji Polski.Grzegorz Krychowiak w drużynie Sport.pl! Został ambasadorem marki Sport.pl i twarzą kampanii "Sport.pl to jest Twój live", która podkreśla pozycję lidera Sport.pl w mediach społecznościowych i wśród aplikacji mobilnych. Sport.pl LIVE to najpopularniejsza aplikacja sportowa w Polsce, która przekroczyła milion pobrań. Jesteśmy też pierwsi pod względem pobrań wśród apek sportowych w App Store (iPhone) i Google Play (android). Sport.pl na Facebooku to największy dziś fanpage redakcji sportowej w Polsce z 740 tys. fanów. Prowadzimy też wśród mediów sportowych na Snapchacie, gdzie śledzi nas ponad 20 tys. użytkowników.

39 niezwykłych sportowych ciekawostek! [KLIKNIJ]