0
0
1
1
Polscy hokeiści pokonali Austrię 1:0 i wciąż mają szansę na awans do elity. Co musi się stać w ostatniej kolejce, byśmy awansowali? Włosi wygrali z Koreą Południową 2-1, więc Austria musi pokonać Słowenię, a Polacy muszą wygrać z Japonią.
Awans do elity wywalczą dwa najlepsze zespoły rozgrywanych obecnie w katowickim Spodku. Chyba, że w mistrzostwach świata elity, które odbędą się w maju w Rosji, któreś z dwóch miejsc spadkowych zajmie Francja lub Niemcy. Te kraje będą gospodarzami MŚ 2017 i dlatego z elity spaść nie mogą. Jeśli więc któraś z tych drużyn zajmie jedno z ostatnich miejsc - dwóch ostatnich nie mogą, bo grają w tej samej grupie MŚ - wtedy awans z katowickiego turnieju wywalczy tylko zwycięzca. Polacy mistrzostw już nie wygrają - nie ma takiej możliwości. Dlatego, by biało-czerwoni awansowali, musi zajść pierwszy warunek, związany z Francją i Niemcami (szczegółową analizę przeczytasz tutaj).

By Polacy zajęli drugie miejsce muszą pokonać Japonię (początek meczu o 20.30), a Austria musi wygrać ze Słowenią w 60 minut (początek o 16.30). W takim wypadku Polska, Słowenia i Włochy miałyby tyle samo punktów i zostałaby stworzona mała tabelka ze spotkań między tymi drużynami. Polacy mieliby najlepszy bilans bramkowy, który dałby upragnione drugie miejsce.

Włochy - Korea Południowa

Włosi pokonali Koreę 2:1 po bardzo zaciętej końcówce. Jeszcze na 6 minut przed końcem Italia prowadziła 1:0. Wtedy podwyższyła za sprawą trafienia Daniela Tudina. Potem grali w osłabieniu i Koreańczycy wycofali bramkarza, dzięki czemu zdobyli kontaktową bramkę na cztery minuty przed końcem. Do końca wściekle atakowali, ale nie zdołali wyrównać, co jest bardzo dobrą wiadomością dla reprezentacji Polski.

Grzegorz Krychowiak w drużynie Sport.pl! Został ambasadorem marki Sport.pl i twarzą kampanii "Sport.pl to jest Twój live", która podkreśla pozycję lidera Sport.pl w mediach społecznościowych i wśród aplikacji mobilnych. Sport.pl LIVE to najpopularniejsza aplikacja sportowa w Polsce, która przekroczyła milion pobrań. Jesteśmy też pierwsi pod względem pobrań wśród apek sportowych w App Store (iPhone) i Google Play (android). Sport.pl na Facebooku to największy dziś fanpage redakcji sportowej w Polsce z 740 tys. fanów. Prowadzimy też wśród mediów sportowych na Snapchacie, gdzie śledzi nas ponad 20 tys. użytkowników.