Liga NHL: kolejne zwycięstwo Islanders

Dwa gole Marka Parrisha i jeden Mattiasa Weinhandla dały New York Islanders zwycięstwo 3:1 nad Toronto Maple Leafs. Mariusz Czerkawski grał przez ponad 11 minut i oddął dwa strzały na bramkę rywali

W nowojorskiej hali Nassau Colliseum zakończyła się tym samym świetna passa Maple Leafs, którzy zdobywali punkty w każdym z ostatnich 15 spotkań (14 zwycięstw i tylko jedna porażka - w dogrywce). Wcześniej przegrali w regulaminowym czasie gry 20 listopada w Edmonton z Oilers.

Gole dla zwycięzców padły w drugiej i trzeciej tercji (ostatni - Parrisha - na sekundy przed końcem po wycofaniu przez gości bramkarza). Wcześniej, w 16. minucie, bramkę dla zespołu z Toronto zdobył Darcy Tucker.

Wyniki:

Washington Capitals - Buffalo Sabres 1:3; Carolina Hurricanes - Montreal Canadiens 2:1 (po dogr.); Columbus Blue Jackets - Dallas Stars 3:4; New York Islanders - Toronto Maple Leafs 3:1; Florida Panthers - Anaheim Mighty Ducks 3:2; Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils 0:2; Tampa Bay Lightning - Boston Bruins 4:2; Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers 3:2 (po dogr.); Phoenix Coyotes - Nashville Predators 1:3; Vancouver Canucks - Edmonton Oilers 2:6; Los Angeles Kings - San Jose Sharks 4:4 (po dogr.).