Sport.pl

NHL. Tragiczny dzień światowego hokeja

W czwartek doszło do dwóch tragicznych wydarzeń w świecie hokeja. Zmarł 23-letni hokeista Dallas Stars Scott Winkler, a zawodnik Edmonton Oilers Kristians Pelss jest uznany za zaginionego, chociaż niektóre źródła podają, że również nie żyje.
Winkler miał 23 lata. Jego klub Dallas Stars nie podał okoliczności jego śmierci. Mówi się jednak, że został znaleziony martwy w swoim domu w Norwegii w Asker niedaleko Oslo. - Dallas Stars jest zdruzgotane śmiercią Scotta - powiedział dyrektor generalny klubu Jim Nill. - Scott był wspaniałym młodym człowiekiem z wielkim charakterem i świetlaną przyszłością. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom - dodał.

Winkler został wybrany w trzeciej rundzie draftu w 2008 r. przez Dallas. Jednak ostatnie cztery lata spędził, grając dla college'u w Kolorado. W 120 meczach strzelił 24 gole i miał 39 asyst. W przyszłym sezonie miał zacząć grać w AHL w Texas Stars.

Z kolei Łotysz Kristians Pelss zaginął w swoim kraju. Niektóre źródła mówią jednak, że, niestety, nie żyje. Nie zostało to jeszcze zweryfikowane. Mówi się, że 20-letni zawodnik Edmonton Oilers utopił się po skoku do Dźwiny z mostu w Rydze.

Pells poprzedni sezon spędził w filiach Edmonton, grając w Oklahomie i Stocktonie.

Więcej o:
Komentarze (9)
NHL. Tragiczny dzień światowego hokeja
Zaloguj się
 • cim1

  Oceniono 25 razy 21

  "Scott Winkler (z lewej) w barwach Colorado College w meczu przeciwko Bemidji State. Winkler, wybrany w drafcie NHL przez Dallas Stars, zmarł niespodziewanie 12 lipca 2013 r. w wieku 23 lat"

  Dobry musiał być skoro zmarł zanim nastąpił dzień jego śmierci...Chyba że to news z przyszości, w końcu dziś mamy dopiero 14 czerwca 2013...

 • zuney

  Oceniono 10 razy 8

  Dwaj młodzi. Przykre to :(

 • zydorczawybiorcza

  Oceniono 7 razy 5

  To politbiuro.. Na łotwie nie ma mostów, są tylko kamienie, mróz i halucynacje z niedożywienia..

 • hokej-nhl

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystko wzięte z hokej.net/pl/news,artykul,13,30770,nadzieja-norweskiego-hokeja-nie-zyje.html tam jest cała historia obu zawodników.

 • billy.the.kid

  Oceniono 2 razy -2

  TEn co skakał z mostu to taki ździebko jak nasza kjubika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX