NHL. Red Wings prowadzą z Blackhawks

Hokeiści Cetroit Red Wings zwyciężyli w trzecim meczu finału Konferencji Zachodniej z Chicago Blackhawks i objęli prowadzenie 2-1 w serii do czterech zwycięstw.
Od początku sporo roboty miał bramkarz Red Wings Jimmy Howard, który w pierwszej tercji miał aż 15 ze swoich 39 udanych interwencji. Gospodarze do ataku ruszyli w drugiej tercji, a swoją przewagę potwierdzili dwoma bramkami w przeciągu 31 sekund - do bramki Blackhawks trafili Gustav Nyquist i Drew Miller.

Blackhawks zdobyli kontaktową bramkę w trzeciej tercji (gol Patricka Kane'a), ale trafienie Pavela Datsuka znów zapewniło Red Wings dwie bramki przewagi.

W serii do czterech zwycięstw Red Wings, którzy do play-off przystępowali z siódmego miejsca, prowadzą z najlepszą drużyną sezonu regularnego Blackhawks 2-1. Mecz numer cztery w czwartek w Detroit.