MŚ w hokeju. Szwajcarzy w finale, Amerykanie zagrają o brąz

Piękny sen Szwajcarów trwa - w sobotę podopieczni Seana Simpsona pokonali w półfinale Amerykanów 3:0 i w niedzielnym finale zagrają o złoto ze Szwedami. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE o 20.30

Szwajcarzy podczas mistrzostw świata nie przegrali jeszcze meczu. Najpierw sensacyjnie wygrali swoją grupę, potem w ćwierćfinale wyeliminowali Czechów. W sobotę znowu potwierdzili mistrzowską formę - ograli reprezentację USA, która w ćwierćfinale rozbiła 8:3 aktualnych mistrzów świata - Rosjan.

Szwajcarzy mieli przewagę od początku meczu. W pierwszej tercji Amerykanie nie istnieli i tylko swojemu bramkarzowi zawdzięczają, że nie stracili kilku goli. Gibsona pierwszy raz w drugiej tercji pokonał Niederreiter. Amerykanie przeszli do ataku, ale tego dnia byli wyjątkowo nieskuteczni. W trzeciej partii USA dobił Walker, a sekundy przed końcem meczu trzeciego gola wbił Suri.

W niedzielnym finale Szwajcarzy zagrają ze Szwedami. 'Helweci' nigdy nie byli mistrzami świata, ich największy sukces to srebro zdobyte podczas mundialu w 1935 roku.

Gospodarze w półfinale pokonali Finlandię (również 3:0). Przypomnijmy, że w pierwszym meczu turnieju Szwajcarzy pokonali Szwedów 3:2.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida