Hokej. Szwedzi w finale mistrzostw świata

Szwedzi pokonali Finlandię 3:0 w pierwszym półfinale hokejowych mistrzostw świata. O 19 Szwajcarzy zagrają z USA. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na Androida i iOS.
0 : 3
Informacje
Mistrzostwa świata 2013 - Półfinały
Sobota 18.05.2013 godzina 15:00
Wyniki szczegółowe
1 Ter.
2 Ter.
3 Ter.
Wynik
Finlandia
0
0
0
0
Szwecja
1
1
1
3
Składy i szczegóły
Finlandia
Skład:Raanta, Lepisto, Hietanen, Pesonen, Kontiola, Aaltonen - Laakso, Mantyla, Salminen, Korpikoski, Granlund - Vaananen, Jalasvaara, Savinainen, Koskiranta, Pihlstrom - Kukkonen, Melart, Hagman, Anttila, Hytonen - Ortio
Szwecja
Bramki:Eriksson (10:33), Eriksson (36:13), H.Sedin (59:27)
Skład:Enroth, Tallinder, Falth, Pettersson, Lundqvist, Danielsson - Fransson, Gustafsson, Hjalmarsson, Persson, Landeskog - Kronwall, Granberg, Eriksson, D.Sedin, H.Sedin - Lindberg, Ericsson, Axelsson - Jarnkrok, Markstrom, Thornberg
Szwedzi dominowali przez całe spotkanie. Mądrze organizowali grę, nie pozwalali rywalom na swobodne rozgrywanie krążka. Wykorzystywali też grę w przewadze. Po karach dla Finów zdobyli zarówno pierwszą, jak i drugą bramkę. Autorem obu był Loui Eriksson, który wykorzystywał akcje braci Henrika i Daniela Sedinów.

W trzeciej tercji Finowie próbowali zaatakować, ale nie mieli żadnej recepty na sforsowanie szwedzkiej bramki. W samej końcówce wycofali bramkarza i do pustej bramki trafił Henrik Sedin, ustalając wynik na 3:0.

W finale rywalami Szwedów będą Szwajcarzy lub Amerykanie. Relacja na żywo od 19 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na Androida i iOS.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o: