NHL. Wojtek Wolski klubowym kolegą Owieczkina

Wojtek Wolski podpisał roczny kontrakt z Washington Capitals. Urodzony w Zabrzu hokeista od nowego sezonu będzie klubowym kolegą jednej z największych gwiazd ligi NHL, Aleksandra Owieczkina
Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?


Wolski ma za sobą nieudany sezon, przerywany kontuzjami. Zaczął go w New York Rangers, a zakończył w Florida Panthers. Kiedy ten drugi zespół grał w fazie play-off urodzony w Zabrzu hokeista stracił miejsce w składzie. W sumie sezon zakończył z czterema bramkami i ośmioma asystami w 31 meczach.

- Miałem kiepski rok. W kolejnym sezonie mam nadzieję pokażę, że wciąż jestem bardzo dobrym graczem i że wciąż mam wiele do zaoferowania. To punkt zwrotny mojej kariery, liczę na to, że w tak ofensywnie grającej drużynie odbuduję swoją formę - powiedział Wolski.

Washington Capitals to jedna z czołowych ekip ligi. Gra w niej wielka gwiazda hokeja Rosjanin Aleksander Owieczkin. Jego partnerkę życiową Marię Kirilenko pokonała niedawno w ćwierćfinale Wimbledonu Agnieszka Radwańska, dlatego hokeiści na brak tematów do rozmów nie powinni narzekać.

Dziennik "Washington Post" napisał, że Wolski za sezon zarobi 600 tys. dolarów.