NHL. Crosby wróci do gry?

Po niemal rocznej przerwie spowodowanej kontuzją na lód może wrócić jedna z największych gwiazd hokejowej ligi NHL Sidney Crosby. Kapitan Pittsburgh Penguins nie wyklucza, że wystąpi w meczu z Dallas Stars, w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego.
Kapitan "Pingwinów" po raz ostatni zagrał w meczu ligi NHL 5 stycznia 2011 roku. W meczu z Tampa Bay Lightning w starciu z Victorem Hedmanem doznał poważnego wstrząśnienia mózgu, które pogłębiło jego wcześniejszy, podobny uraz z meczu z Washington Capitals. Do tego momentu Crosby przewodził ligowym statystykom z 32 golami i 66 punktami w 41 meczach. W marcu Crosby odbył pierwszy pełny trening, ale Crosby narzekał na silne bóle i zawroty głowy. Nie zdołał pomóc Pittsburghowi w play-off (Penguins odpadli w pierwszej rundzie właśnie z... Tampą), nie gra też od początku obecnego sezonu, który rozpoczął się 6 października, choć wziął udział we wszystkich przedsezonowych treningach Penguins.

We wtorek Crosby po raz pierwszy nie wykluczył jednak tego, że zagra w meczu. Po 10 miesiącach przerwy.

- Całkiem możliwe, że wrócę na spotkanie z Dallas - stwierdził Crosby. Ale po chwili dodał: - Ale równie dobrze może to nastąpić w jakimkolwiek innym meczu... Możecie gdybać, tak samo jak ja.

Tydzień temu "Sid the Kid" kategorycznie wykluczył możliwość gry w spotkaniach w San Jose i Los Angeles. Pojechał z drużyną na Zachodnie Wybrzeże, ale tuż przed meczem z Kings w LA wrócił do Pittsburgha. To zrodziło podejrzenia, że chciał się skonsultować ze specjalistami, by ostatecznie zadecydować o piątkowym powrocie na taflę.

- Z Sidney'em jest coraz lepiej, ale nie ma wyznaczonej żadnej daty jego powrotu o której my wiemy, a wy byście nie wiedzieli - mówił dziennikarzom Dan Bylsma, trener Penguins. - Jedyne, o czym mogę zapewnić, to że Sidney wciąż będzie trenować z drużyną.

Także Crosby zapewnił, że nie ma niczego niezwykłego w jego nagłym powrocie do Pittsburgha. - Po prostu ze względu na cykl treningowy nie było sensu, by został w Los Angeles i wziął udział w porannym rozruchu.

Mimo to Bylsma przyznał, że podczas treningów próbuje skonfrontować Crosby'ego z "zawodnikami, których zadaniem będzie ostra gra ciałem przeciw niemu".

Operacja eliminuje z gry Wojtka Wolskiego ?